fbpx

spektakl trwa 70 minut
z przerwą

kup bilet

POLECAMY

Tymoteusz wśród Ptaków jest pierwszą z części naszego serialu teatralnego o przygodach Misia Tymoteusza i jego Taty. Historia niesfornego misia, która wyszła spod pióra Jana Wilkowskiego (jednego z ojców polskiego lalkarstwa) cały czas okazuje się aktualna i bardzo czytelna zarówno dla młodych jak też dorosłych widzów. Tymoteusz Rymcimci to tak naprawdę kolega Misia Uszatka i Misia Yogi, bliski przyjaciel Misia Puchatka i daleki krewny Misia Paddingtona oraz Misia Fuzzie. A w każdym razie ta sama rodzina…

Miś Tymoteusz mieszka w lesie wraz ze swoim Tatą i ptakami… Nadchodzi wiosna i – jak wszyscy wiemy – w gniazdkach zaraz pojawią się jajka… Wszystkie ptaki będą zajęte ich wysiadywaniem… Z wyjątkiem jednego: kukułki! Ten właśnie ptak podłoży swoje nie komu innemu, tylko samemu Misiowi Tymoteuszowi! Może uda się dla tego jajeczka znaleźć gniazdko? Może jakiś ptak zdecyduje się to jajko wysiedzieć? A może pojawi się ktoś ,kto nie myśli o niczym innym tylko żeby to jajko zjeść? Bo w naszej historii jest też „czarny charakter”. Może bardziej rudy niż czarny – Lisica, która kokietując i kusząc próbuje zniweczyć plan naszego misia.

Autorem całej serii sztuk teatralnych o Misiu Tymoteuszu Rymcimci był Jan Wilkowski, aktor – lalkarz, pedagog i reżyser, szerokiej publiczności znany z telewizyjnych festiwali teatrów lalkowych. To spod jego ręki wyszły całe rzesze artystów polskiego teatru lalek, aktorów i reżyserów. To on w końcu był autorem całej listy dramatów polskiego teatru lalek, na czele ze „Zwyrtałą – muzykantem”, „Spowiedzią w drewnie”, „Guignolem w tarapatach”, „Ulą z I-ej B” czy „Dekameronem 85”, goszczącej całe dekady na scenach lalkowych.

  • foto Przemysław Bator

Twórcy:

  • Scenariusz: Jan Wilkowski
  • Reżyseria: Arkadiusz Klucznik
  • Scenografia: Eva Farkasova (Słowacja)
  • Muzyka: Marcin Partyka
  • Choreografia: Mirka Valentikova (Czechy)
  • Asystent reżysera: Roma Drozdówna

Obsada:

Skip to content