fbpx

Teatr im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie od 1960 roku sukcesywnie gromadzi materiały dotyczące działalności artystycznej, a od kilku lat systematycznie porządkuje i zabezpiecza zasoby swojego archiwum. Z uwagi na konieczność zabezpieczenia zasobu archiwum Teatru, jak również pragnienie podzielenia się unikalnymi materiałami z wszystkimi zainteresowanymi osobami, rozpoczynamy proces dygitalizacji zasobu archiwum Teatru oraz udostępnienie go szerokiemu gronu odbiorców w internecie tworząc Wirtualne Archiwum Teatru Andersena. W 2023 r. zdygitalizowaliśmy ponad 1000 obiektów – nagrań i zdjęć.

 

Projekt realizowany jest w ramach programu Kultura Cyfrowa. Celem programu jest udostępnianie i umożliwianie ponownego wykorzystywania zasobów cyfrowych do celów popularyzacyjnych, edukacyjnych i naukowych, uwzględniające opracowanie i digitalizację zasobów dziedzictwa kulturowego.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

materiały edukacyjne do pobrania

Zachęcamy do zapoznania się ze zbiorami Wirtualnego Archiwum Teatru Andersena.

Autorami powyżej prezentowanych zdjęć są Wanda Parys i Andrzej Polakowski.

Skip to content