fbpx

Jest już nowy repertuar na okres 2021 / 2022

Teatr Andersena przygotowuje się powoli do nowego sezonu i prezentuje repertuar na okres od września 2021 do stycznia 2022. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszymi propozycjami. Można już rezerwować bilety grupowe, natomiast bilety na spektakle weekendowe online będą w sprzedaży od 1 września, natomiast w kasie teatru od 6 września.

Za nami trudny czas. Wszyscy odczuliśmy skutki pandemii. Teatr świecił pustkami, brakowało nam gwaru, rozmów i śmiechów dzieci, młodzieży i dorosłych, spotkania z naszymi Widzami.

Od początku tego roku udało nam się zrealizować premierę autorskiego spektaklu lalkowego, zainspirowanego baśniami braci Grimm, z muzyką na żywo, Wilk i trzy świnki oraz leśniczy do strzeże dziczy, reż. Daniel Lasecki, Kinga Matusiak – Lasecka, Natalia Sacharczuk, Katarzyna Staniewska i Łukasz Staniewski. Po ponad roku, udało nam się w końcu zrealizować premierę spektaklu Pippi Långstrump, Astrid Lindgren, reż. Krzysztof Rzączyński, o przygodach zwariowanej dziewczynki, jej Ojca oraz przyjaciół: Anniki i Tommiego. Udało nam się zaprosić Państwa na wydarzenia artystyczno-edukacyjnego w koprodukcji z Fundacją Kropka – Dziewczynka z emocjami, reż. Bogusław Byrski, Gabriela Jaskuła, Kacper Kubiec i Adam Organista, z grą Antoniny Byrskiej na wiolonczeli, które łączy sztukę teatru z pedagogiką, czyli spektakl bez słów z dyskusją o emocjach, którą prowadzi Małgorzata Adamczyk – nasza pedagożka teatralna.

Zespół Teatru Andersena zaprezentował spektakle znane już lubelskiej publiczności, na wydarzeniach plenerowych. Spotykaliśmy się podczas Festiwalu Familijnego w Parku Ludowym oraz na święcie teatru w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego. Oba wydarzenia zostały zorganizowane przez Centrum Kultury w Lublinie w ramach projektu Przestrzenie Sztuki, sfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany przez Narodowy Instytut muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Teatr Andersena także miał możliwość zrealizowania dwóch projektów, dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Pierwszy z nich Labirynt Czułości – dwutygodniowe półkolonie dla młodzieży, zakończone pokazem finałowym przed publicznością, zrealizowane w ramach programu Lato w Teatrze Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie. W ciągu 13 dni młodzież uczestniczyła w warsztatach plastycznych, dźwiękowych, ruchowych, teatralnych i animacji przedmiotu. Wspólnie z instruktorami: pedagożką teatralną: Małgorzatą Adamczyk i aktorami naszego teatru: Piotrem Bublewiczem, Danielem Laseckim, Kingą Matusiak – Lasecką, Łukaszem Staniewskim i Katarzyną Staniewską, zrealizowali spektakl, którego głównym teatrem był labirynt.

Drugim projektem był pokaz spektaklu Wilk i trzy świnki oraz leśniczy do strzeże dziczy w siedmiu miejscowościach województwa lubelskiego i towarzyszące im warsztaty teatralne. Projekt został sfinansowany z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura dostępna. Ten spektakl również został zaprezentowany na 11 Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy MASKARADA 2021 w Rzeszowie.

Przed nami nowy sezon teatralny, w repertuarze pojawią się tytuły dedykowane najmłodszej publiczności Bucik Kopciuszka, reż. Katarzyna Kawalec i Pyza na polskich dróżkach, reż. Daniel Arbaczewski, jak również propozycje dla nieco starszych: Calineczka, reż. Przemysław Jaszczak, Tymoteusz i Psiuńcio, reż. Arkadiusz Klucznik, Lekcje niegrzeczności czyli Łysol i Strusia, reż. Jacek Papis, Arabela, reż. Igor Gorzkowski oraz Słowik i Babka Natura, reż. Przemysław Jaszczak. Ten ostatni zagości również na Festiwalu małych Prapremier w Wałbrzychu we wrześniu 2021r. W grudniu spotkamy się na świątecznej Scenie Andersena z energiczną, psotną, niezwykłą Pippi, Piratami i niezwykłymi bohaterami spektaklu Pippi Långstrump, z którą przywitamy też Nowy Rok.

Skip to content