fbpx

Nagroda Jury Dziecięcego dla spektaklu „Słowik i Babka Natura”

Spektakl Słowik i Babka Natura w reżyserii Przemysława Jaszczaka, Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie otrzymał nagrodę Jury Dziecięcego za najlepszy spektakl na tegorocznym Festiwalu małych Prapremier w Wałbrzychu, organizowanym już po raz piąty przez Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu. 

To ogromna radość dla twórców, aktorów i realizatorów! Tym bardziej, że otrzymaliśmy nagrodę z rąk dzieci, a więc naszej najbliższej publiczności i największych krytyków, naszych widzów, którym dedykujemy naszą działalność.

Spektakl Słowik i Babka Natura miał swoją premierę 1 lutego 2020, na 13 dni przed ogłoszeniem lock downu i pandemią. Opowiada historię Babci Dory, która po śmierci swojego męża musi przeprowadzić się do miasta i zamieszkać z rodziną syna. Tutaj światem rządzi internet, pośpiech, brak rozmów i prawdziwych kontaktów między ludźmi i naturą, wszędzie są śmieci, w sklepie nie można dostać żadnego zdrowego i naturalnie wyprodukowanego produktu. Taki świat dla Babci Dory jest nie do przyjęcia i postanawia go zmienić, sama przy tym uczy się trochę tych nowych technologii. W tej rewolucji pomagają jej dwie przyjaciółki: Gęś Alicja i Świnia Apolonia.

To piękna opowieść o szanowaniu siebie na wzajem i środowiska wokół nas, o komunikacji między człowiekiem a naturą, o tym, żeby zwracać uwagę na to co jest ważne i nam bliskie o poszanowaniu rodziny i natury o prawdziwych relacjach i świecie.

Jesteśmy bardzo dumni, że Dzieci dostrzegły ten spektakl i przekaz. Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie na Festiwal. Gratulujemy twórcom: reżyserowi Przemysławowi Jaszczakowi i Magdalenie Żarneckiej. To ten duet napisał doskonały tekst inspirując się baśnią „Słowik” Hansa Christiana Andersena. Autorką scenografii jest Aleksandra Starzyńska, muzykę skomponowała Urszula Chrzanowska, a za ruch sceniczny odpowiedzialny jest Michał Ratajski. Realizacją dźwięku i świateł zajęła się nasza rodzima ekipa w składzie: Michał Kupczyński, Daniel Lasecki, Tomasz Nowakowski i Kamil Błaszczak. Brawo!

Skip to content