fbpx
wydarzenie artystyczno - edukacyjne

wydarzenie trwa 55 min.

spektakl dla dzieci od 4 lat

polecamy

Dziewczynka z emocjami to wydarzenie artystyczno–edukacyjne, gdzie sztuka teatru łączy się z pedagogiką, a spektakl staje się pretekstem do rozmowy o emocjach.

Główną bohaterką jest dziewczynka, która nudząc się w swoim pokoju, zaczyna bawić się i wyobrażać sobie różne światy (inspirowane baśnią Hansa Christiana Andersena “Dziewczynka z zapałkami”). Spotyka więc m.in. złodzieja, policjanta, dziadka, babcię, a każde poznanie sprawia, że bohaterka doświadcza różnych emocji. I to one stają się centrum naszej opowieści – to jak dziewczynka doświadcza emocji, jak je wyraża, komunikuje i wreszcie, jaki jest odbiór i reakcja dorosłych.

Przygody bohaterki można jednak modyfikować! Narratorka nie tylko pozwala, ale zachęca widzów do zmian sytuacji, wprowadzenia słów w usta bohaterów. Aktorzy na żywo będą improwizować sytuacje teatralne zaproponowane przez widzów i zapraszać wszystkich do próby odpowiedzi na pytania – czy dziecko ma prawo wyrażać swoje emocje, czy należy je tonować i wreszcie jak przyjmować, reagować.

Wydarzenie realizowane w koprodukcji z Fundacją Kropka z Lublina.

Obsada i Twórcy

  • Wiolonczela: Antonina Byrska
  • Narratorka: Małgorzata Adamczyk

Realizatorzy

  • Realizacja dźwięku: Tomasz Nowakowski, Kamil Błaszczak
  • Realizacja świateł: Michał Kupczyński
  • Inspicjent: Arkadiusz Sławek 
  • Grafika: Kamil R. Filipowski
  • Zdjęcia: Tomasz Tylus
  • foto Tomasz Tylus
Mecenas Teatru

Lubelski Węgiel BOGDANKA

Partnerzy medialni

Polskie Radio Dzieciom, MAIK Agencja Reklamowa

Patroni medialni

Kurier Lubelski, Polskie Radio Lublin; TVP 3 Lublin, Dziennik Wschodni, Radio Centrum, Radio Freee, lubelski.pl, nocowanie.pl, przedszkola.edu.pl, lubelska.tv.

Partnerzy

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Bilety24.pl, Dom Weselny ARTEMIDA, Woda Mineralna BYSTRA, Lubelski Rynek Hurtowy „Elizówka”, Piekarnia Kuźmiuk, Cukiernia Williams, Restauracja Zaścianek Na Szlaku Trzech Kultur, Kwiaciarnia „Grasz w Zielone?”

Skip to content