fbpx

spektakl trwa 70 min.

spektakl dla dzieci od 5 lat

polecamy

Mecenas Teatru

Każdy z nas kojarzy baśń Braci Grimm o Wilku i Trzech Świnkach. Spektakl lalkowy pod tytułem Wilk i trzy świnki oraz leśniczy, co strzeże dziczy jest autorską wariacją aktorów naszego teatru na temat dalszych losów trzech świnek i wilka. W błyskotliwy i zabawny sposób tytułowe bohaterki opowiadają własne scenariusze tego, co mogło dziać się z wilkiem po jego tajemniczym zniknięciu, korzystając przy tym z klasycznych Baśni braci Grimm: „Wilk i lis”, „Czerwony Kapturek” oraz „Wilk i siedem koźlątek”.

Spektakl dotyka tematyki stereotypów i lęków przed nieznanym, a także brakiem chęci zrozumienia drugiej osoby, jej wyborów czy kultury. Daje również możliwość poznania sposobów przełamywania własnych barier oraz budowania przyjaznych relacji.

Podczas oglądania spektaklu widz będzie miał okazję zobaczyć aż cztery rodzaje lalek teatralnych oraz kolorowy teatr cieni. Muzyka do spektaklu powstaje na żywo. Wszystko to sprawia, że spektakl jest wspaniałą rozrywką dla całej rodziny, która pozwoli się zakochać w prawdziwym teatrze lalek. Scenariusz powstał w oparciu o klasykę literatury dziecięcej, a dokładniej Baśnie braci Grimm, dzięki którym najmłodszy widz będzie miał okazję zapoznać się w atrakcyjny i wyjątkowy sposób z tą  literaturą, a starsi będą mogli powrócić do czasów błogiego dzieciństwa.

Dodatkową atrakcją do spektaklu Wilki i trzy świnki oraz leśniczy, co strzeże dziczy są warsztaty z tworzenia teatru cieni oraz spotkanie z aktorami tego spektaklu. Zorganizowane grupy zachęcamy do skorzystania z tej oferty.           

  • fot. Tomasz Tylus

twórcy

  • Tekst, scenografia i projekty lalek: Katarzyna Staniewska
  • Muzyka na żywo: Łukasz Staniewski i Daniel Lasecki

Realizatorzy

  • Realizacja dźwięku: Tomasz Nowakowski, Kamil Błaszczak
  • Realizacja świateł: Michał Kupczyński
  • Inspicjent: Arkadiusz Sławek 
  • Grafika: Kamil R. Filipowski
  • Zdjęcia ze spektaklu: Tomasz Tylus

Obsada i Twórcy

Artykuły powiązane

Skip to content