fbpx

słuchowisko trwa 30 min.

bez ograniczeń wiekowych

Premiera słuchowiska Mój dom to .., które powstało jako efekt projektu Dom to znaczy… realizowanego przez  Małgorzatę Adamczyk w Teatrze Andresena.

W projekcie wzięli udział instruktorzy: Bartosz Siwek i Natalia Sacharczuk – aktorzy Teatru Andersena oraz nauczyciele i uczniowie wspólnie z rodzicami ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie, ich rodzice i nauczyciele.

W ramach działania odbyły się warsztaty teatralne, podczas których rozmawialiśmy z dziećmi o ich marzeniach w kontekście ich miejsca zamieszkania, czego im brakuje, co mogłoby się zmienić, albo które z tych miejsc są dla nich najlepsze – do zabawy, do rodzinnego spędzania wolnego czasu. Podczas tych zajęć dzieci nauczyły się również animacji przedmiotu i ćwiczeń scenicznych. Na podstawie zebranych materiałów chcieliśmy opowiedzieć historię zbudowaną w oparciu o techniki storrytellingu. Dzieciaki zbudowały własną historię, która została przeczytana przez rodziców dzieci.

Działanie to miało na celu wspólne wypracowanie scenariusza słuchowisk. Zależało nam na wymianie nam na doświadczeń z zakresu technik teatralnych, pedagogiki i rozwoju dziecka. Współpraca między nauczycielem i instruktorem odbywała się na zasadzie wymiany doświadczeń i wiedzy z zakresu, w którym się specjalizują.

 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021

Skip to content