Natalia Sacharczuk

aktorka

Natalia Sacharczuk

aktorka

Najważniejsze Role w Teatrze Andersena:

  • Róża w spektaklu „Tajemniczy ogród: reż. Anna Wolszczak, 
  • „Na ziarnku grochu”, reż. Natalia Sacharczuk i Łukasz Staniewski
  • Mama Opos w spektaklu „Drzewo życzeń”, reż. M. Przyłęcki, 
  • Pippi  Långstrump w spektaklu „Pippi Långstrump”, reż. K. Rzączyński,
  • Świnka Hiacynta w spektaklu „Wilk i trzy świnki oraz leśniczy co strzeże dziczy”, reż. D. Lasecki, K. Matusiak-Lasecka, K. Staniewska, Ł. Staniewski, N. Sacharczuk,
  • Świnia Apollonia w spektaklu „Słowik i Babka Natura”, reż. P. Jaszczak, 
  • Arabela w spektaklu „Arabela”, reż. I. Gorzkowski, 
  • Małpa w spektaklu „Księga dżungli”, reż. J. Roszkowski, 
  • Sekretarka w spektaklu „Proszę Słonia”, reż. A. Klucznik, 
  • „Pyza na polskich dróżkach”, reż. D. Arbaczewski

Ukończyła białostocki Wydział Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Podczas studiów występowała w akademickich spektaklach „Muzeum Higieny” Anny Retoruk, „Być jak Beata” Piotra Domalewskiego czy w „Świętoszku” Pawła Aignera.

Współpracę z Teatrem H. Ch. Andersena rozpoczęła w 2017 roku.

Wierzy, że lalki teatralne są w stanie wyrazić tyle samo, a niekiedy nawet i więcej emocji niż sam aktor. Z tego względu uwielbia łączyć animację lalek z planem żywym.

Natalia Sacharczuk sama o sobie:

„Magia i marzenia, które spełniają się na scenie, są możliwe do spełnienia także w życiu.”

Natalia Sacharczuk o publiczności Teatru:

„Lubię grać dla osób, które z wielką przyjemnością wchodzą w świat kreowany przez aktorów i reżysera na scenie.”

Pozostałe Role:

  • Kicia w spektaklu „Bestia”, reż. D. Abbe, 
  • Zła osa, młoda kobieta w spektaklu „Drzewo życzeń”, reż. M. Przyłęcki,
  • Królowa Śniegu w spektaklu „Królowa Śniegu”, reż.  K. Rzączyński,
  • Wilk, Człowiek w spektaklu „Księga Dżungli”, reż. J. Roszkowski,
  • spektakl „Podwójne życie Weroniki”, reż. K. Krzączyński, 
  • Słowik w spektaklu „Słowik i Babka Natura”, reż. P. Jaszczak, 
  • Żyrafa w spektaklu „Z głową w chumrach, czyli o Żyrafie, która szukała deszczu”, reż. K. Kawalec,
  • Popielica, Ryjówka w spektaklu „Siedem łóżek malutkiej Popielicy”, reż. P. Paszta, 
  • Harey animatorka w spektaklu „Solaris”, reż. A. Błaszczak, 

W innych teatrach

  • Kressyda, czytanie performatywne dramatu Wiliama Shakespeare’a „Troilus i Kressyda”, reż. Magda Szpecht, Czytelnia Dramatu, Centrum Kultury w Lublinie.
  • Dziennikarka, „Wojna światów”, słuchowisko na żywo w reżyserii Michała Turowskiego, zrealizowane w ramach festiwalu „Miasto Poezji” w Lublinie.
  • Nauczycielka, „Spróbuj latać”, reżyseria: Maciej Jaszczyński, film krótkometrażowy.
Przejdź do treści