fbpx

Dom to znaczy… to projekt realizowany  przez zespół Teatru Andersena, który opiera się na stworzeniu słuchowiska radiowego, w tworzeniu którego udział wezmą dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie, ich rodzice i nauczyciele. W ramach działania odbędą się:

Warsztaty teatralne

Podczas zajęć porozmawiamy z dziećmi o ich marzeniach w kontekście ich miejsca zamieszkania, czego im brakuje, co mogłoby się zmienić, albo które z tych miejsc są dla nich najlepsze – do zabawy, do rodzinnego spędzania wolnego czasu. To również okazja do tego, żeby sprawdzić się w animacji przedmiotu, czy w ćwiczeniach scenicznych.

Warsztaty storytellingowe

Na podstawie zebranych materiałów opowiemy historię zbudowaną w oparciu techniki storrytellingu. Dzieciaki zbudują własną historię, która następnie zostanie przeczytana przez rodziców dzieci.

Warsztaty literackie dla nauczycieli

działanie ma na celu wspólne wypracowanie scenariusza słuchowisk. Zależy nam na wymianie doświadczeń z zakresu technik teatralnych i z zakresu pedagogiki i rozwoju dziecka. Współpraca między nauczycielem i instruktorem będzie odbywać się na zasadzie wymiany doświadczeń i wiedzy z zakresu, w którym się specjalizują.

Warsztaty dla rodziców

podczas spotkania nagramy historię wymyśloną przez dzieci.

Premiera słuchowiska

Już teraz zapraszamy na premierę słuchowiska, które jest efektem spotkań warsztatowych, pracy instruktorów, nauczycieli, rodziców i dzieci.

Premiera odbędzie się online na naszym profilu Facebook w piątek, 15 października 2021r. o g. 16:00.

Natomiast, we wtorek, 19 października o g. 22:00 będzie można usłyszeć całe słuchowisko w audycji Radia Lublin, „My Rodzice” prowadzonej przez Magdalenę Lipiec Jaremek.

 

Instruktorzy: Natalia Sacharczuk, Bartosz Siwek

Koordynatorka projektu: Małgorzata Adamczyk

 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021.

  • foto Tomasz Tylus
Skip to content