fbpx

spektakl trwa 60 min.

Wybierz termin i kup bilety

Warsztaty dla dzieci i młodzieży

Rozbitkowie pływają po rozległych wodach w poszukiwaniu pomocy. Dryfowanie po powierzchni zdaje się jednak mieć metaforyczny wymiar, bowiem młodzi ludzie wpływają na tematy, które są dla nich intymne, trudne, czasem będące wynikiem dotkliwych doświadczeń. Rozmawiają o zaburzeniach odżywiania, toksycznych relacjach, ale też przyjaźniach, czy relacjach z dorosłymi. Dokąd doprowadzi ich podróż po chwiejnych wodach życia? Czy uda im się dotrzeć na ląd? Jaką funkcję będą mieć w tym dorośli?

Nauka pływania to historia zbudowana na podstawie rzeczywiste przeżycia uczestników warsztatów. Treści w spektaklu poruszają tematy faktycznie interesujące nastolatków i opierają się na ich rzeczywistych doświadczeniach. Dodatkową wartością tego przedsięwzięcia jest fakt, iż to właśnie młodzież staje na scenie i tym samym pozwala na to, żeby w tafli wody, która niesie ich przez życie, również dorosły mógł się przejrzeć i poznać świat młodego człowieka z nieco innej perspektywy.

 

TWÓRCY

Reżyseria: Joanna Rzączyńska, Krzysztof Rzączyński, Małgorzata Adamczyk

Scenariusz, dramaturgia: Joanna Rzączyńska,

Scenografia: Natalia Bak, uczestnicy, pracownia plastyczna Teatru Andersena w Lublinie,

Muzyka: Piotr Kiliański

Tłumaczenie na PJM: Agata Sztorc i Krystian Kamiński

 

 

 

OBSADA

Jakub Błaszczak

Sofia Głos

Magdalena Gospodarek

Barbara Kawalec

Aleksander Kądziela

Milena Kowalik

Zuzanna Nucia

Małgorzata Pastucha 

Małgorzata Podlodowska

Daria Stupak

Anna Syska

Martyna Szkoda

Kacper Wypych

 

Spektakl bierze udział w 30. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. 

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Dominik Gac, Piotr Hildt, Anna Jazgarska, Szymon Kazimierczak, Andrzej Lis, Wanda Świątkowska.

 

  • foto Tomasz Tylus
Skip to content