fbpx

Urodziny Wyobraźni: 70 lat Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie

Wystawę zrealizowano w ramach programu „Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży”, dofinansowanego z budżetu państwa – ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Cieszymy się, że możemy podzielić się z Wami wyjątkową okazją do odkrywania magicznego świata teatru! Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie rozpoczyna obchody swoich 70. urodzin, a my mamy dla Was niezwykłą niespodziankę – wystawę „Urodziny Wyobraźni”.

To nie jest zwykła wystawa, to prawdziwa podróż przez historię naszego teatru, która jest równocześnie historią wyobraźni. Przez siedem dekad teatr stał się częścią kulturowej tożsamości Lublina, i teraz chcemy podzielić się tą niezwykłą historią z Wami.

Wystawa „Urodziny Wyobraźni” to nie tylko zbiór lasek i kostiumów – to kompendium wyobraźni wielu artystów, którzy przez lata współtworzyli nasz teatr. Przybliżymy Wam historię teatru, podkreślając ogromne znaczenie wyobraźni w naszym życiu kulturalnym. 

Na wystawie znajdziecie lalki, kostiumy i elementy scenografii oraz dzięki współpracy z Muzeum Hansa Christiana Andersena w Odense, wycinanki naszego patrona – piękne motywy łabędzi, bocianów i tancerzy, które odzwierciedlają jego baśniową wyobraźnię.

Jednym z uroczych elementów wystawy jest makieta w teatralnym kubiku, ukazująca różnorodność domów z baśniowych opowieści Andersena. Od skromnego domku Calineczki po majestatyczny zamek Królowej Śniegu, każdy detal przeniesie Was w inny, wyjątkowy świat wyobraźni.

Dziękujemy serdecznie za dofinansowanie tej wystawy ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży.

Zapraszamy Was do wspólnego świętowania oraz do odkrywania zakamarków duszy naszego teatru. Przeniesiemy Was w niezwykły świat wyobraźni i pozwolimy doświadczyć magii teatru na nowo.

Wystawę będzie można oglądać codziennie od piątku, tj. 29.09.2023 r.

Idea i koordynacja: Agata Sakowicz

Aranżacja i wykonanie: Monika Rabicka i Nataliia Bak

Więcej informacji znajdziecie na naszej stronie.

Aby być na bieżąco z naszymi działaniami, postępami i zdjęciami zza kulis tworzenia tej wspaniałej wystawy, zachęcamy do śledzenia nas na Facebooku i Instagramie. 

Skip to content