fbpx

Nowe wydarzenia edukacyjne i artystyczne w sieci w ramach Teatroteki Andersena

Z racji tego, że nasz projekt działań w sieci realizowany od marca 2020 r. pod nazwą Teatroteka Andersena otrzymał dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci rozwijamy naszą działalność i wprowadzany kolejne wydarzenia edukacyjne i artystyczne do naszego programu. Będziemy z Wami przez wakacje, aż do końca października, a może i dłużej.

Opracowaliśmy liczne wydarzenia artystyczne i edukacyjne oraz publikacje archiwalnych nagrań spektakli, które będą regularnie emitowane zarówno na naszym profilu Facebook, You Tube jak i na stronie teatru. Przygotowaliśmy działania on line z myślą o naszej najmłodszej publiczności, rodzinach, młodzieży oraz osobach dorosłych. Każdy, znajdujący się nawet w odległym zakątku świata, może mieć dostęp do naszych działań i cieszyć się spotkaniami z aktorami na żywo i  teatrem, odkrywać literaturę, zakamarki teatru oraz poznać sztukę lalki.

Zakończyliśmy już cykl Domowych czytań Andersena, ale za to ruszamy z nowym cyklem czytań performatywnych Odczarujmy lektury. Kontynuujemy cykl edukacyjny Spotkania z lalką teatralną, ale w formie filmów instruktażowych. Do tej pory publikowaliśmy artykuły dotyczące konstrukcji lalek, czym się charakteryzują i w jakich spektaklach teatru występują, tym razem aktorzy nie tylko pokażą, jak chwycić, założyć, trzymać, czy wreszcie animować lalkę, ale jak możecie wykonać swoją lalkę w domu z wykorzystaniem prostych, dostępnych produktów. Cykl Teatralne podróże z Gosią Adamczyk, naszą pedagożką teatralną, został zakończony, ale wszystkie filmy są dostępne bez ograniczeń na naszej stronie i profilu Facebook oraz You Tube. Gosia przygotowuje kolejną porcję podróży teatralnych Teatralne Podróże Dla Dużych Dzieci, tym razem skierowanych do młodzieży osób dorosłych i seniorów. Zebraliśmy najczęściej pojawiające się pytania publiczności i zachęcimy aktorów, aby zechcieli opowiedzieć o swojej pracy nieco inaczej. Cykl Teatralne podróże LIVE, czyli spotkania z aktorami na żywo na wyspach teatralnych potrwają do końca czerwca. Retransmisje wszystkich spotkań dostępne są bez ograniczeń na naszej stronie. Nie zabraknie archiwalnych nagrań wideo naszych spektakli, które będziemy emitować raz w miesiącu.

Pomysłodawczynią programu autorką koncepcji cyklu edukacyjnego i artykułów o lalkach jest Małgorzata Adamczyk – pedagożka teatralna.

Wszystkie wydarzenia Teatroteki Andersena są bezpłatne i emitowane jednocześnie na profilu Facebook, You Tube i na naszej stronie zgodnie z repertuarem emisji dostępnym w zakładce REPERTUAR.