fbpx

Nasz pedagog teatralny nominowany do nagrody Żurawie 2019

Z ogromną radością informujemy, że nasz koleżanka z Działu Edukacji Teatralnej – Małgorzata Adamczyk – pedagożka teatru jest nominowana do nagrody Żurawie 2019 w kategorii Animacja.

Pomysł na nagrodę Żurawie – Lubelskie Wyróżnienia Teatralne powstał w Studni Akademickiej w Radio Lublin aby docenić młodych twórców kultury i sztuki. Nagroda ma na celu ożywić środowisko młodych twórców i animatorów kultury w Lublinie. Jest przyznawana w czterech kategoriach: słowo, dźwięk, obraz i animator kultury. Organizatorem Nagrody jest Radio Lublin, Audycja Radiowa Studnia i Fundacja Beetle.

13 kwietnia o g. 18:00 w Studio Muzycznym Polskiego Radia Lublin, ul. Obrońców Pokoju 2 odbędzie się Gala 12 już edycji Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych „Żurawie”. Jak co roku Galę poprowadzi Przemek Buksiński, a przygrywać będzie stały, wierny Nagrodzie zespół Żurawina Band. Dodatkowo wystąpi zespół Pasażer z zaproszonymi gośćmi: Moniką Kowalczyk, Eddie/Hai, Łukaszem Jemiołą. Gala to okazja do spotkania, do wspólnego świętowania, do poznania i nawiązania kontaktów, współpracy z młodymi, ambitnymi, zdolnymi i kreatywnymi twórcami.

Małgorzata Adamczyk  jest polonistką, teatrolożką, pedagożką teatru, instruktorką teatralną i animatorką kultury. W teatrze prowadzi warsztaty teatralne z dziećmi i młodzieżą wokół spektakli, tworzy szereg działań przybliżających widzom świat teatru, zachęcając ich do świadomego i refleksyjnego odbioru sztuki. Małgosia jest pomysłodawczynią cyklów – Akademia Andersena, Rodzinne Podróżowanie, Scena Otwarta, Zakulisowe Sprawy, Lekcje Teatralne dla nauczycieli. Ponadto jest instruktorką zespołów teatralnych. Związana z Instytutem Teatralnym im. Z. Raszewskiego, gdzie pełni rolę tutora w ramach programu Liderzy Teatroteki Szkolnej. Stypendystka Prezydenta Miasta Lublin.