fbpx

Podziękowania po premierze „Podwójne życie Weroniki”

30 marca 2019 o g. 19:00 w Sali Andersena odbyła się premiera spektaklu „Podwójne życie Weroniki” w reżyserii i adaptacji Krzysztofa Rzączyńskiego. To pierwszy spektakl tego twórcy jako Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Teatru Andersena. 

Kolejne spektakle już od środy, 3 – 5 kwietnia, g. 19:00 oraz dodatkowo dla grup zorganizowanych 5 kwietnia o g. 10:00, a także 10 – 12 maja g. 19:00.

Serdeczne podziękowania składamy twórcom za ogromny trud w przygotowanie spektaklu: Katii Czarnej za adaptację i dramaturgię, Weronice Pelczyńskiej za choreografię, Maciejowi Chojnackiemu za scenografię i kostiumy, Cezaremu Sielickiemu za projekty i wykonanie lalek oraz zespołowi Pracowni Plastycznej Teatru Andersena za wykonanie lalek i kostiumów. Serdeczne podziękowania dla Izabeli Urban za przygotowanie wokalne, Piotrowi Miłkowskiemu za multimedia i wizualizacje, Michałowi Popiel-Machnickiemu za reżyserię świateł oraz Michałowi Kupczyńskiemu i Andrzejowi Brzyskiemu za realizację świateł oraz Tomaszowi Nowakowskiemu i Kamilowi Błaszczakowi za realizację dźwięku. Dziękujemy Adamowi Organiście za pomoc dla reżysera i Arkadiuszowi Sławkowi za inspicjenturę. Dziękujemy Maćkowi Rukaszowi za zdjęcia i Kamilowi R. Filipowskiemu za oprawę graficzną. 

Dziękujemy za mistrzowską grę aktorską Mirelli Rogozy-Biel, Konrada Biela, Jaceka Draguna, Kingi Matusiak, Katarzyny Staniewskiej i Łukasza Staniewskiego.

Twórcy spektaklu dziękują Marii Kieślowskiej, Marcie Hryniak oraz Krzysztofowi Piesiewiczowi za przychylność i wsparcie przy powstaniu tekstu i spektaklu.

Ogromne podziękowania dla patronów medialnych za pomoc przy promocji premiery spektaklu, dziękujemy redakcji: Kuriera Lubelskiego, Polskiego Radia Lublin, Dziennika Wschodniego, Radia Freee, TVP 3 Lublin, portalu lubelski.pl, Akademickiego Radio Centrum. 

Serdecznie podziękowania dla naszych sponsorów: Piekarni Kuźmiuk, Małopolskiego Browaru Regionalnego Tenczynek, Lubelskiego Rynku Hurtowego Elizówka, Cukierni Staropolska, Restauracji Zaścianek za wsparcie przy organizacji bankietu oraz Kwiaciarni Grasz w Zielone? za wspaniałe kwiaty dla twórców i realizatorów. 

Dziękujemy Wydziałowi Kultury Urzędu Miasta Lublin za wsparcie przy promocji premiery, a przede wszystkim Zastępcy Prezydenta ds. Kultury, Sportu i Partycypacji Pani Beacie Stepaniuk – Kuśmierzak za wsparcie Instytucji Zarządzającej i za obecność podczas premiery. 

fot. Tomasz Tylus