fbpx

Plakat „HMLT/Hamlet” wśród nominowanych do nagrody Polish Design Awards

Kamil R. Filipowski – autor plakatu do spektaklu HMLT / Hamlet w reżyserii Magdaleny Szpecht -został nominowany do nagrody Polish Graphic Design Awards 2018 w kategorii „Plakat użytkowy”. Kamil współpracuje z teatrem od 2018 roku, jest autorem plakatów premierowych teatru, grafiki na stronie internetowej, identyfikacji wizualnej teatru, autorem logo jubileuszowego oraz pomysłu na lifting logotypu teatru. 

Gratulujemy Kamilowi i cieszymy się, że to właśnie plakat do spektaklu wyprodukowanego przez Teatr im. H. Ch. Andersena znalazł się w gronie nominowanych. 

Celem konkursu PGDAwards jest gromadzenie, selekcjonowanie, ocenianie oraz prezentowanie najbardziej wartościowych projektów graficznych zrealizowanych w minionym roku. Wyróżnienie wybitnych projektantów ma promować ich działalność nie tylko w środowisku, ale przede wszystkim wśród odbiorców i potencjalnych klientów. W długiej perspektywie pomysłodawcy konkursu chcą, by PGDAwards było rodzajem przewodnika po najciekawszych wydarzeniach polskiego designu wizualnego. 

Teatr im. H. Ch. Andersena stara się wyznaczać nowe ścieżki nie tylko w nurcie teatralnym, wychowywaniu młodego widza poprzez teatr, ale także poprzez projekt graficzny. Staramy się uwrażliwić naszych odbiorców na sztukę wizualną i estetykę w przestrzeni publicznej. Plakaty, które projektuje dla nas Kamil R. Filipowski to dzieła sztuki. 

Skip to content