fbpx

Młodzieżowa Scena Andersena – rozpoczynamy rekrutację młodzieży do kolejnego projektu

Zapraszamy młodzież w wieku 15 – 17 lat do wzięcia udziału w warsztatach teatralnych zakończonych prezentacją spektaklu przed publicznością. Uczestnicy projektu wezmą udział w warsztatach z pisania scenariusza teatralnego, technik teatralnych, improwizacji, ruchu scenicznego, teatru plastycznego czy animacji przedmiotu. Wspólnie z prowadzącymi zostaną włączeni w proces tworzenia profesjonalnego spektaklu teatralnego, zaprojektują scenografię, kostiumy, światła i dźwięk z pomocą zespołu Teatru Andersena. Dzieło teatralne, które powstanie w ramach projektu, zostanie wystawione przed publicznością i zostanie włączone do repertuaru teatru.

Zapisy ruszają od poniedziałku, 19 czerwca od godz. 9:00 i będą trwać do niedzieli, 25 czerwca, do godz. 24:00. 

Projekt poprowadzą: Krzysztof Rzączyński – reżyser, dyrektor Naczelny i Artystyczny Teatru Andersena, Joanna Rzączyńska – aktorka teatralna i filmowa, dramaturżka i Małgorzata Adamczyk – instruktorka teatralna, pedagożka teatru, reżyserka. Koordynatorka działu edukacji teatralnej w Teatrze im. H. Ch. Andersena

Celem projektu jest stworzenie innowacyjnego spektaklu teatralnego z udziałem młodzieży, poruszającego treści i tematy faktycznie interesujące odbiorców i opierające się na ich rzeczywistych doświadczeniach, a następnie włączenie spektaklu w repertuar Teatru H. Ch. Andersena. Uczestnicy projektu będą mieli nie tylko wpływ na kształt spektaklu, ale również zagrają w nim. Powstały spektakl zostanie zaprezentowany 3-krotnie i będzie połączony z warsztatami po spektaklu dla publiczności. Na koniec powstanie raport, podsumowujący ten proces.

Projekt trwa całay rok: rekarutacja 19 – 25 czerwca 2023 / warsztaty teatralne: 10 – 21 lipca 2023 / próby do spektaklu: wrzesień – październik 2023 / pokaz spektaklu: 29 – 30 października 2023.

Europejska Stolica Młodzieży – Lubllin 2023

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Projekt edukacyjny otrzymał honorowy patronat Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Skip to content