fbpx

Maciej Chojnacki nie żyje

zdj. mat. Teatru Muzycznego Roma

Z przykrością informujemy, że scenograf Maciej Chojnacki zmarł w wieku 42 lat w Warszawie. 

Współpracował z Teatrem Andersena od wielu lat. Zaprojektował genialną sceografię i niezapomniane kostiumy do takich spektakli jak: Wesele, reż. Jakub Roszkowski, Księga dżungli, reż. Jakub Roszkowski, Trzej Muszkieterowie, reż. Arkadiusz Klucznik, Końcówka, reż. Arkadiusz Klucznik. Ostatnio współpracował przy spektaklu Podwójne życie Weroniki, reż. Krzysztof Rzączyński, także w charakterze autora projeu scenografii i kostiumów. Mieliśmy zaszczyt gościć Macieja podczas premiery spektaklu, 30 marca 2019. 

Maciej Chojnacki ukończył Wydział grafiki i malarstwa gdańskiej ASP. Był stypendystą na Wydziale Scenografii Bezalel w Jerozolimie i w Hochschule w Sankt Gallen w Szwajcarii. Debiutował w roku 2003 scenografią do przedstawienia „Ulica Gagarina” w reż. Feliksa Falka w Teatrze Wybrzeże. Współpracował z wieloma teatrami, m.in. Teatrem Wybrzeże, Teatrem Narodowym w Warszawie, Teatrem Powszechnym w Warszawie, Teatrem im. S. Jaracza w Łodzi, Teatrem im. J. Kochanowskiego w Opolu, Teatrem Muzycznym Roma, Teatrem Rozrywki w Chorzowie czy Teatrem Dada von Bzdülöw. Przygotował scenografię do ponad trzydziestu spektakli.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w piątek, 9 sierpnia o g. 12:00 w Kościele Rzymskokatolickim pw. Trójcy Przenajświętrzej, ul. Mickiewicza 1 w Dzierzgoniu (woj. pomorskie), a następnie kondukt przejdzie na cmentarz komunalny.

Premiera spektaklu Podwójne życie Weroniki, reż. Krzysztof Rzączyński. Na zdjęciu Maciej Chojnacki razem z aktorami i twórcami spektaklu. Fot. Tomasz Tylus