fbpx

Co nowego w kolejnym sezonie w Andersenie

W tym sezonie w naszym repertuarze nie zabraknie spektakli o uniwersalnej i współczesnej problematyce: Księga dżungli, Lekcje niegrzeczności czyli Łysol i Strusia, Podwójne życie Weroniki. Najmłodszym, którzy rozpoczynają dopiero przygodę z teatrem proponujemy: Pyzę na polskich dróżkach, Szewczyka Dratewkę czyli bajkę do zjedzenia i Bucik Kopciuszka. Nieco starsze dzieci znajdą w naszym repertuarze teatralne adaptacje znanych utworów literackich jak Muminki, czy serialu telewizyjnego Arabela.

Równolegle z ofertą repertuarową staramy się rozwijać działania edukacyjne dla dzieci, młodzieży i rodzin. Dla grup zorganizowanych, przy zakupie biletu na spektakl, proponujemy Spotkanie z lalkarzem, jak również warsztaty wokół tematyki przedstawienia – Zakulisowe Sprawy. Klasom szkolnym i przedszkolom proponujemy udział programie Akademia Andersena oraz Retro Bajki, a rodziny zapraszamy na weekendowe warsztaty plastyczne i teatralne z cyklu Rodzinne podróżowanie. Młodzież licealną zachęcamy do udziału w warsztatach Projekt Osobisty, podczas których będą tworzyć własny scenariusz teatralny.

W minionym sezonie zrealizowaliśmy dwie wyjątkowe premiery, na początku nowego sezonu czekają nas dwie produkcje dla dzieci, we wrześniu spektakl Z głową w chmurach czyli o Żyrafie, która szukałą deszczu w reżyserii Katarzyny Kawalec, a w listopadzie spektakl o roboczym jeszcze tytule Historia naturalna czyli o przedziwnych żyjątkach w reżyserii Jędrzeja Piaskowskiego.

Zapraszamy do Teatru Andersena!