fbpx

Drzewo życzeń

Teatr Polska

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Teatr Andersena dołącza do programu Teatr Polska, którego od 2009 roku organizatorem jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Program ma na celu upowszechnienie sztuki teatralnej w mniejszych miejscowościach Polski. Program jest inspirowany międzywojennymi objazdami Reduty Osterwy i Limanowskiego i jest finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach projektu Teatr Andersena wystawi spektakl Drzewo Życzeń:

Więcej informacji znajdziecie na naszej stronie.

Aby być na bieżąco z naszymi działaniami, postępami i zdjęciami zza kulis, zachęcamy do śledzenia nas na Facebooku i Instagramie. 

Spektakl „Drzewo życzeń” reż. Mateusz Przyłęcki, przeniesie widzów w świat pełen wzruszeń i inspirujących przemian. Opowiada on o Samari i jej rodzinie, którzy stawiają pierwsze kroki w nowej, nieznanej rzeczywistości. Przyjeżdżając do malowniczego miasteczka w Ameryce, wynajmują dom, a ich historia nabiera głębi, gdy odkrywają, że nie wszyscy mieszkańcy chcą ich przyjąć z otwartymi ramionami. Przybysze – pełni marzeń i nadziei, zderzają się z nietolerancją i obawami. W obliczu tych wyzwań, samotność staje się towarzyszką Samary. W jej sercu tkwi pragnienie prostego, a zarazem potężnego marzenia – mieć przyjaciela. To marzenie, choć pozornie trudne do zrealizowania, napotyka na wsparcie niesamowitych sojuszników – miejscowego Dębu i bystrej wrony Bongo. To dzięki ich pomysłowości i siłom serca Samar zbliża się ze Stephenem, sąsiadem, który otwiera drzwi przyjaźni.
To mądra opowieść o tym, że każde serce, niezależnie od pochodzenia czy historii, nosi w sobie potencjał do zrozumienia i wspólnej podróży ku lepszemu jutru. Spektakl ukazuje, że prawdziwa siła przyjaźni potrafi przekształcać lęki i uprzedzenia, inspirując nas do bycia otwartymi nie tylko na innych ludzi, lecz również na piękno, jakie tkwi w roślinach i zwierzętach, co może nam dać wiele cennych życiowych lekcji.

Odbywające się po spektaklu warsztaty będą dotyczyły budowania pozytywnych wzorców integracji społeczności – razem z mieszkańcami, a tym samym uczestnikami projektu wypracujemy listę działań, w których chcieliby wziąć udział. Materiały te przekażemy partnerom jako pomysły dla rozwoju instytucji. Wszystkie działania będą tłumaczone na język ukraiński.

Dzięki wsparciu oferowanemu przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nasz spektakl może dotrzeć do mieszkańców niewielkich miejscowości w bliskim sąsiedztwie granicy polsko-ukraińskiej. Jest to także okazja do dotarcia do osób z ograniczeniami ruchowymi, komunikacyjnymi lub materialnymi, które ze względu na swoją sytuację – często nie mają dostępu do wydarzeń kulturalnych, w szczególności do spektakli teatralnych.

Zapraszamy przede wszystkim wszystkie dzieci, młodzież, nie wykluczamy oczywiście dorosłych, którzy w tej wzruszającej opowieści odnajdą również coś dla siebie. Otwarcie się na innych oraz dzielenie się wsparciem i zrozumieniem to wartości, które każdy z przybyłych gości wyniesie ze spektaklu.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Skip to content