fbpx

Zagraliśmy przy pełnej sali widzów podczas Festiwalu Teatrów dla Dzieci w Krakowie

Pełna sala dzieci, 500 miejsc zajętych na scenie w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. Słychać na widowni szepty, zdziwienie, strach i radość. Ekipa Teatru Andersena w gotowości, gramy spektakl Dziób w dziób przed publicznością Krakowa i województwa małopolskiego podczas Festiwalu Teatrów dla Dzieci 2023. Podobało się, dzieci zadowolone, nasz zespół szczęśliwy!

Wspaniała podróż i zabawa zarówno dla widzów, jak i naszego zespołu. Cieszymy się ogromnie, że takie festiwale dedykowane edukacji teatralnej i promowaniu sztuki teatru dla dzieci mają miejsce w Polsce. Dziękujemy Nowohuckiemu Centrum Kultury za zaproszenie na to niezwykłe wydarzenie, które organizowane jest co roku podczas ferii zimowych!

Tegoroczna edycja Festiwalu jest poświęcona zagadnieniom ekologii. Podczas 14 festiwalowych dni na trzech scenach dzieci zobaczą kilkanaście spektakli z teatrów z całej Polski. Przez dwa tygodnie bajkowe opowieści snuć będą aktorzy m.in.: z Gdańska, Poznania, Warszawy, Olsztyna, Wałbrzycha, Lublina i Jeleniej Góry.

Bardzo istotną częścią Festiwalu są także spektakle dla naj-najów, na które organizatorzy zapraszają dzieci już od 6 miesiąca życia! Podczas spektaklu dziecko wraz z opiekunem doświadcza kontaktu z aktorami, lalkami, muzyką, scenografią – to spotkanie dopasowane do potrzeb i zdolności percepcyjnych najmłodszych widzów. Uczestnicy Festiwalu mogą również uczestniczyć w warsztatach i interaktywnych wystawach.

Mamy nadzieję, że wrócimy za rok! Państwa zapraszamy do uczestnictwa, pozytywne emocje i gorąca atmosfera w środku zimy gwarantowane!

Skip to content