fbpx

Pyza na polskich dróżkach

EtnoPolska

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury –  EtnoPolska. Edycja 2023 

Z radością przedstawiamy program EtnoPolska, w ramach którego będziemy prezentować spektakl dla najmłodszych pt. „Pyza na polskich dróżkach”. Spektakl ten zostanie pokazany w aż 10 miejscowościach województwa lubelskiego!

Zapraszamy w podróż razem z rezolutną Pyzą, która postanowiła opuścić stolnicę i wędrować po Polsce. Ta pełna humoru postać przez lata bawiła wiele pokoleń. Dzięki jej niezwykłym przygodom młodzi widzowie mają szansę poznawać piękno krajobrazu Polski, tradycje oraz sztukę ludową. Nasz spektakl oparty jest na poemacie Hanny Januszewskiej i ludowych piosenkach, tworząc barwną, taneczną i śpiewną lekcję naszej kultury.

Głównie skierowany do najmłodszych widzów (od narodzin do 5 roku życia) wraz z rodzicami, spektakl stanowi świetne wprowadzenie w świat teatru, zwłaszcza teatru lalek.

Ale to nie koniec atrakcji! W ramach programu odbędą się również warsztaty lalkarskie i teatralne, w których uczestnicy będą mogli zanurzyć się w tradycje kultury ludowej regionu lubelskiego. Naszym celem jest także kształtowanie postaw otwartości i tolerancji, zwłaszcza w stosunku do narodu ukraińskiego.

Nie przegap okazji, by zobaczyć nasze tradycyjne lalki – kukły, ręcznie wykonane z drewna i odziane w piękne stroje ludowe, które były tworzone w Teatrze Andersena na przestrzeni naszej 70-letniej historii!

Dróżki, po których poruszać się będzie Pyza:

Zapraszamy do wspólnego świętowania kultury i tradycji wspólnie z Teatrem Andersena!

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury – EtnoPolska. Edycja 2023 

Skip to content