fbpx

TEATROTEKA ANDERSENA to projekt, kóry powstał z nagłej potrzeby prowadzenia działalności teatru oraz kontaktu z naszymi widzami w czasie pandemii w latach 2020 – 2021. Opracowaliśmy liczne wydarzenia artystyczne i edukacyjne oraz publikacje archiwalnych spektakli, które były regularnie emitowane zarówno na naszym profilu Facebook, You Tube jak i na stronie teatru. Przygotowaliśmy działania on line z myślą o naszej najmłodszej publiczności, rodzinach młodzieży i osobach dorosłych. Każdy, znajdujący się nawet w odległym zakątku świata, miał dostęp do naszych działań i mógł cieszyć się spotkaniami z aktorami na żywo, teatrem, odkrywać literaturę, zakamarki teatru oraz poznać sztukę lalki.

Projekt Teatroteka Andersena składa się z różnych cyklów wydarzeń rozpowszechniających literaturę, teatr i lalkę teatralną. Domowe czytania Andersena – to cykl czytania baśni Andersena. Odczarujmy lektury to cykl czytań performatywnych. Spotkania z lalką teatralną to cykl filmów edukacyjnych o tym jak  animować lalkę i jak ją wykonać w domu z wykorzystaniem prostych, dostępnych produktów. Teatralne podróże to cykl „podróży” po teatrze, odkrywający kulisy teatru z Małgosią Adamczyk, naszą pedagożką teatralną. Teatralne Podróże Dla Dużych Dzieci, tocykl skierowany do młodzieży, osób dorosłych i seniorów. Zebraliśmy najczęściej pojawiające się pytania publiczności i zachęciliśmy aktorów, aby zechcieli opowiedzieć o swojej pracy nieco inaczej. Teatralne podróże LIVE, to cykl spotkań z aktorami na żywo, podróże teatralne z naszymi aktorami. Retransmisje wszystkich spotkań dostępne są bez ograniczeń na naszej stronie. Raz w miesiącu realizowaliśmy również emisję archiwalnych nagrań wideo naszych spektakli.

Zapraszamy naszych widzów, miłośników, przyjaciół, a także wszystkich, którzy nas jeszcze nie znają, do słuchania i oglądania materiałów audio i wideo Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie.

Pomysłodawczynią cyklów edukacyjnych, autorką koncepcji i artykułów o lalkach jest Małgorzata Adamczyk – pedagożka teatralna.

Autorem grafik do projektu jest Kamil Filipowski.

 

GALERIA ZDJĘĆ Z REALIZACJI PROJEKU
Skip to content