fbpx

Zbysław Wilczek nie żyje

Z ogromnym smutkiem informujemy, że w dniu 8 czerwca 2019 roku, po długiej chorobie, zmarł wieloletni aktor teatru i jego wielki przyjaciel Zbysław Wilczek.

Pan Zbysław, a właściwie Władysław Wilczek, urodził się 4 marca 1943 roku w Radawcu, przeprowadził się do Lublina w 1946, gdzie zamieszkał wraz z ciotką. Był absolwentem I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Lublinie, zaraz po maturze, to jest w 1962 roku rozpoczął pracę w Teatrze Andersena, w tamtych czasach nie było szkół teatralnych. W 1969 roku chwilowo rozstałsię z Andersena i rozpoczął współpracę z teatrami w Polsce: m. in. w Warszawie, Słupsku i Łomży, ale nigdy nie zapomniał o Lublinie i miał kontakt z zespołem teatru i jego widzami. Na zaproszenie, ówczesnego dyrektora, Włodzimierza Fełenczaka, powrócił do Lublina, do swojego macierzystego teatru, z którym był związany aż do 2008 roku. W tym czasie, zagrał wiele znakomitych ról w spektaklach dla dzieci. Nawet po przejściu na emeryturę, miał stały kontakt z tatrem, bywał na premierach, odwiedzał pracowników w pracy, zawsze pełen energii, radości i uśmiechu.

Takiego Pana Zbysława zapamiętamy!

Rodzinie, przyjaciołom i najbliższym szczere wyrazy współczucia składa dyrektor, aktorzy i pracownicy Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie.

 

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się, we czwartek  13 czerwca o g. 11:00 w Kościele Rektoralnym pw. Wszystkich Świętych na cmentarzu przy ul. Lipowej 16 w Lublinie. 

Pocztówki autorstwa Zbysława Wilczka, które wysyłał do Teatru Andersena 

Skip to content