fbpx

XVI Spotkania Teatralne „Zwierciadła”

W dniach 6 – 8 marca w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Hetmana Zamojskiego odbędą się 16 Spotkania Teatralne „Zwierciadła„.  Ta tajemnicza nazwa odnosi się do zwierciadła duszy człowieka, jako pełni nieodkrytych jeszcze emocji i przeżyć.

„Jeżeli oczy są zwierciadłem duszy człowieka, to teatr z pewnością tworzy zwierciadło dla duszy świata”

Młodzi, niekoniecznie doświadczeni artyści, poszukujący siebie i swojej własnej drogi, czasami pełni sprzeczności, ale zawsze z młodzieńczym zapałem, pragną na deskach szkolnej sceny stworzyć widowisko, które poruszy widownie. Tematami spektakli nie jest wyidealizowany świat lub nieosiągalna fantastyka, ale ogólne prawdy pokazane w ciekawy sposób, skłaniający widza do refleksji.

Teatr im. H. Ch. Andersena jest partnerem projektu. W naszej siedzibe będzie Klub Festiwalowy, jeden z naszych aktorów: Adam Organista poprowadzi warsztaty improwizacji teatralnej, a w piątek, 8 marca o g. 13:00, podczas finału festiwalu, swoje umiejętności aktorskie zaprezentuje grupa młodzieży, która przez ostatnie tygodnie pracowała pod okiem naszego aktora – Piotra Bublewicza w ramach cyklu Scena Otwarta   

Bardzo nam miło, że możemy wspierać inicjatywy młodych adeptów sztuki teatru. 

Zapraszamy na festiwal !