fbpx

Wyspa Oscara Wilde – warsztaty dla rodzin

Zapraszamy na warsztaty rodzinne, podczas których będziemy podróżować po świecie teatru. Każde spotkanie to inna wyspa, na której czekać będą na nas różne skarby teatru. Za nami już kilka takich spotkań, dotyczących pacynek, kukieł, tintamaresek.

Przedstawiamy kolejną propozycję rodzinnego podróżowania – Wyspa Oskara Wilde. Jest to działanie stworzone z myślą o zbliżającej się premierze w Teatrze im. H. Ch. Andersena „Bajki Wilde – O Jaskółce, Księciu, Olbrzymie i Niesamowitych Rakietach” w reżyserii i adaptacji Daniela Adamczyka. Spektakl realizowany w koproducji z Centrum Kultury w Lublinie.

Podczas warsztatu, uczestnicy wysłuchają bajki w/w autora, a tłem do opowiadania będą pokazy sztucznych ogni z wyciszonym dźwiękiem. Następnie zaproponujemy dzieciom działanie plastyczne – stworzenie wyjątkowej rakiety.

Warsztaty poprowadzi Pani Justyna Mazurek-Schramm z Fundacji Kultury Irlandzkiej w Poznaniu, która jest partnerem wydarzenia. 

Fundacja Kultury Irlandzkiej powstała w 2003 roku w Poznaniu, kontynuując misję promowania kultury irlandzkiej rozpoczętą przez Towarzystwo Polsko-Irlandzkie. Fundacja w sposób wszechstronny zajmuje się popularyzowaniem kultury irlandzkiej w Polsce, organizując wystawy, międzynarodowe sesje historyczne, obchody święta narodowego Irlandii „Dni św. Patryka”. Fundacja przygotowała i koordynuje dwa projekty edukacyjne dla dzieci i młodzieży: ogólnopolski „Irlandia w szkole” i wielkopolski „Z Seanem przez świat”. Wspiera działania związane z promocją irlandzkiej literatury, historii, muzyki, tańca i filmu.

Informacje szczegółowe:
  • Miejsce: zbiórka przy kasie teatru, poziom 0 Centrum Spotkania Kultur
  • Termin: niedziela, 9 czerwca, godz. 10:00 -12:00
  • Wiek uczestników: 5-101 lat
  • Koszt: 10 zł / od dziecka (nie pobieramy opłat od rodziców ani opiekunów)
  • Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. O zakwalifikowaniu na zajęcia poinformujemy najpóźniej na 3 dni przed spotkaniem.

Prosimy zapoznać się z regulaminem uczestnictwa w warsztatach. Zgłoszenie dziecka/dzieci do udziału w warsztacie poprzez wypełnienie formularza zgłoszenia jest jednocześnie akceptacją warunków regulaminu.

Skip to content