fbpx

Bądź z nami. Wspieraj Teatr Andersena!

Drodzy Widzowie,

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie od początku pandemii zaproponował stały repertuar bezpłatnych wydarzeń, pod wspólną nazwą Teatroteka Andersena. Początkowo emitowaliśmy archiwalne nagrania wideo spektakli, później czytania baśni naszego patrona Hansa Christiana Andersena w wykonaniu naszych aktorów, czyli Domowe Czytania Andersena, z czasem pojawiła się galeria fotografii, krótkie filmy dokumentujące nasze projekty edukacyjne i zapowiadające nasze spektakle, następnie doszły cykle edukacyjne: Spotkania z lalką teatralną i Teatralne podróże z Gosią Adamczyk, a od niedawna rozpoczęliśmy nowy cykl spotkań na żywo z naszymi aktorami i lalką – żywym logo teatru – kogutem Bajtkiem, czyli Teatralne podróże LIVE!  Udało nam się stworzyć pełny harmonogram wydarzeń, które emitujemy każdego dnia.

Do tej pory zrealizowaliśmy 21 autorskich czytań baśni Hansa Christiana Andersena, wyemitowaliśmy 11 archiwalnych nagrań wideo spektakli, opublikowaliśmy 12 Spotkań z lalką teatralną, stworzyliśmy 6 filmów z cyklu Teatralne podróże z Gosią Adamczyk oraz jesteśmy w trakcie realizacji 10 transmisji na żywo z udziałem aktorów i lalki Bajtka.

Nasza działalność na tym się nie kończy, wręcz przeciwnie, cały czas się rozwijamy i mamy nowe pomysły. Dzięki wsparciu Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci otrzymaliśmy dotację w wysokości 76 000 zł na kontynuację programu Teatroteki Andersena.

Nasze działania są oglądane, udostępniane przez użytkowników portali społecznościowych na całym świecie, media bardzo interesują się naszą szeroką działalnością w czasie tak trudnym dla instytucji kultury. Widzów i odbiorców w sieci przybywa, a zainteresowanie wzrasta. Dostajemy od Państwa sygnały, że z nami jesteście, oglądacie nas, śledzicie nasze profile na portalach społecznościowych i na stronie internetowej. Oglądacie spektakle w Polsce i za granicą. Polonia ma kontakt z językiem polskim, a dzieci na całym świecie mogą teraz mieć kontakt z naszym teatrem na co dzień. Dostajemy informacje od nauczycieli, że nasze materiały, szczególnie te edukacyjne, są wykorzystywane w zdalnej pracy z dziećmi ze szkół i domów kultury w całej Polsce. Pytacie też Państwo jak możecie nas wesprzeć.

To bardzo wzruszające. Cieszymy się ogromnie że możemy być razem i wspólnie przetrwać ten czas pandemii.

Wszystkie wydarzenia, które emitujemy w sieci są bezpłatne. Mimo otrzymanej datacji finansowej z Narodowego Centrum Kultury nadal borykamy się z ciężką sytuacją finansową. Uzyskane przez nas środki w żaden sposób nie rekompensują strat wynikających z braku sprzedaży biletów, a także z ograniczenia dotacji celowej, której udziela Gmina Lublin, borykające się aktualnie z ogromnymi problemami wywołanymi epidemią. Znacząco spadły dochody Miasta Lublin, jak i innych samorządów w Polsce finansujących m.in. kulturę.

Jeśli chcieliby Państwo wesprzeć naszą działalność, a także przyszłe produkcje teatralne, zakup licencji, realizacje premiery, podnoszenie jakości technicznej, profesjonalnej rejestracji wydarzeń i spektakli w przyszłości i podnoszenie jakości identyfikacji wizualnej oferowanych wydarzeń. Mogą Państwo przeznaczyć darowiznę na rzecz teatru.

Dziękujemy Państwu za to, że jesteście z nami.

 

Nazwa banku: Bank PEKAO S. A.

Nr konta bankowego: 10 1240 2382 1111 0000 3897 7170

Nr konta bankowego dla płatności dokonywanych z zagranicy:

  • IBAN: PL10 1240 2382 1111 0000 3897 7170
  • SWIFT: PKOP PL PW
  • BIC: PKOP PL PW

W tytule przelewu prosimy koniecznie wpisać: „Darowizna na cele statutowe”

 

Skip to content