fbpx

Warsztaty kulturalno – edukacyjne Retro Bajki

Zapraszamy na projekcje kinowe ponadczasowych bajek, którym towarzyszą twórcze warsztaty tematyczne prowadzone we współpracy z wykwalifikowanym zespołem pedagogów i animatorów z Teatru im. H.Ch. Andersena. Program skierowany do widzów w grupie wiekowej 4 – 6 lat. Klasyki polskiej animacji: „Bolek i Lolek”, „Reksio” czy „Koziołek Matołek” uczą ciekawości świata, rozwijają dziecięcą wyobraźnię oraz niezmiennie od lat zachwycają swoją prostotą i artyzmem. Każdy warsztat składać się będzie z prowadzonej aktywnymi metodami, krótkiej części teoretycznej, natomiast część praktyczna to czas, w którym uczestnicy będą kształtować swoją kreatywność. Jest to wyjątkowy i ambitny program kulturalny ze starannie dobranym scenariuszem warsztatów, tak aby zaciekawić, a przez to wkroczyć na pole twórczego umysłu młodego odbiorcy kultury. 

  • Projekcja: Reksio – Wybawca

Terminy: 12 i 26 marca 2019

Warsztaty: Dzieci zostaną wprowadzone w tematykę szeroko pojętego Teatru. Wykonają swoją maskę teatralną. Pod koniec zajęć każde z dzieci zaprezentuje swoją pracę. Zajęcia będą również połączone z pokazem danego rodzaju masek teatralnych, wykorzystywanych obecnie w Teatrze przy spektaklach poświęconych dzieciom.

  • Projekcja: Bolek i Lolek – Opiekunowie zwierząt

Terminy: 2 i 16 kwietnia 2019

Warsztaty: W przygotowanym studiu nagrań dźwiękowych, mieszczącym się w naszym budynku, grupy zapoznają się z urządzeniami potrzebnymi do nagrywania dźwięku, a następnie pod okiem prawdziwego dziennikarza przeprowadzą wywiad z postacią z bajki.

  • Projekcja: Przygody Koziołka Matołka – Gwiazdor filmowy

Terminy: 7, 28 maja 2019

Warsztaty: Dzieci pod fotelami w Sali kinowej znajdą ukryte elementy układanki. Ich celem będzie ułożyć ją w całość. Warsztaty będą oparte o tematykę związaną z filmem. Pedagog poprzez krótkie historie zapozna dzieci z fachową terminologią filmową. Grupa zostanie podzielona na 2 lub 3 mniejsze. Poprzez zabawę, dopasowywanie do siebie wielu różnych elementów wykreują swoją własną opowieść – tworząc jej fabułę.

Informacje szczegółowe:

  • Czas trwania: 1,5h (projekcje + warsztaty)
  • Przeznaczone dla dzieci w wieku: 4–6 lat | Cena biletu 15 zł dziecko / Opiekun nie płaci
  • Miejsce: Sala Kinowa poziom -1 / Małe CSK poziom 0
  • Bilety są dostępne w kasie Centrum Spotkania Kultur
  • realizacja wideo Piotr Miłkowski