fbpx

Tymoteusz i Psiuńcio gościnnie w Centrum Kultury w Lublinie

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie zagości w przestrzeni Wirydarza Centrum Kultury w Lublinie (CK), przy ul. Peowiaków 12, ze spektaklem Tymoteusz i Psiuńcio w reżyserii Arkadiusza Klucznika, w niedzielę, 4 października o g. 12:00.

Współpraca z drugą miejską instytucją kultury rozwija się bardzo szybko i owocnie. Wspólnie wyprodukowaliśmy spektakl Bajki Wilde – O Jaskółce, Księciu, Olbrzymie i Niesamowitych Rakietach w reżyserii Daniela Adamczyka, który miał swoją premierę 8 czerwca 2019.

Niedawno zostaliśmy zaproszenie przez CK do programu Przestrzenie Sztuki: Teatr w ramach, którego zaprezentowaliśmy dwa spektakle na Placu Litewskim w Lublinie, we wrześniowy weekend. Jednym z nich był nasz wspólny spektakl Bajki Wilde oraz Dziób w dziób w reżyserii Elżbiety Depty. Tym razem dzięki uprzejmości dyrekcji CK, możemy zagościć w przestrzeni Wirydarza, na wolnym powietrzu ze spektaklem Tymoteusz i Psiuńcio.

Zdajemy sobie sprawę, że wychodzenie z okresu pandemii jest nie jest łatwe dla rodziców i dzieci. Nadal czujemy się niepewnie w przestrzeniach zamkniętych i niekomfortowo ze względu na noszenie maseczek. Dlatego teatr poszukuje rozwiązań i możliwości kontaktu rzeczywistego z naszymi widzami, ale też zachowując wszelkie środki bezpieczeństwa. Stąd pomysł grania spektaklu dla dzieci w otwartej przestrzeni. Na pewno znacie Państwo doskonale Wirydarz Centrum Kultury w Lublinie z koncertów, spotkań, kina letniego, festiwali, ale też przestrzeni do zabawy i działań dla małych dzieci, które są tam regularnie organizowane, m. in. przez na zaprzyjaźnioną z nami Pracownię Sztuczka. Miejsce jest sprawdzone i przyjazne dla dzieci i ich rodziców, opiekunów, bezpieczne i miłe. Można nie tylko uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, ale też wypić kawę.

Zapraszamy serdecznie na spektakl Teatru im. H. Ch. Andersena Tymoteusz i Psiuńcio, reż. Arkadiusz Klucznik

  • niedziela, 4 października, g. 12:00, Wirydarz CK w Lublinie, ul. Peowiaków 12

UWAGA

Spektakl Z głową w chmurach, który miał być grany tego dnia w Sali Andersena CSK, jest odwołany!

Skip to content