fbpx

Tegoroczni Jubilaci

W roku 2019 Teatr im. H. Ch Andersena obchodził swoje 65 urodziny, a aktorki: Maria Wąsiel, Wioletta Tomica obchodziły jubileusz 35-lecia pracy artystycznej. W tym roku przyszedł czas na świętowanie jubileuszy wśród naszych czterech aktorów: Bożena Dragun, Jacek Dragun i Ilona Zgiet obchodzą 35-lecie pracy na scenie a Bogusław Byrski swoje 20-lecie.
 
Bożena i Jacek Dragun, nasze teatralne małżeństwo, widzieliście na pewno w sieci, w spotkaniu na żywo z cyklu Teatralne Podróże LIVE , a 9 października zobaczymy ich na naszym profilu Facebook i YouTube w cyklu Odczarujmy lektury, gdzie czytają baśń braci Grimm Złota Rybka. Wspólnie występowali na scenie w spektaklu Dziób w dziób, reż. Elżbieta Depta, Arabela, reż. Igor Gorzkowski i Lekcje niegrzeczności, reż. Jacek Papis. Niezapomnianą rolą Jacka jest na pewno kreacja Tygrysa w spektaklu Księga dżungli, a Bożena oczarowała publiczność rolą Małża w spektaklu Historia naturalna, czyli o przedziwnych żyjątkach, reż. Jędrzej Piaskowski. 
 
Ilona Zgiet zapisała się w pamięci naszej publiczności z kreacji Babci Dory w spektaklu Słowik i Babka Natura, Magdy Żarneckiej i Przemysława Jaszczaka czy markizy w Trzech Muszkieterach Arkadiusza Klucznika, a naszym najmłodszym ze spektaklu Bucik Kopciuszka. Jeszcze niedawno widzieliśmy jej magiczną kreację w Historii naturalnej Jędrzeja Piaskowskiego i Huberta Sulimy. Ilona wyreżyserowała także niezapomniane spektakle lalkowe: Calineczka, Mała Syrenka i Cudowna Lampa Alladyna. Ilona współpracuje nie tylko z naszym teatrem, ale także z instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi w całej Polsce, realizując projekty teatralne dla osób z niepełnosprawnościami czy dla dzieci mieszkających na wsi. Prywatnie mieszka na wsi i kocha obcować z przyrodą dlatego też nie przypadkiem dostaje role związane z ekologią i przyrodą.
 
Bogusław Byrski – Człowiek – Orkiestra i Człowiek – Maszyna, animator kultury, reżyser, muzyk, aktor, człowiek o wielu twarzach, który związany jest nie tylko z Teatrem Andersena, ale jest aktorem w teatrze improwizacji teatralnej LUKLA, działa w Fundacji Kropka, współpracuje z instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi w Polsce. Nidy nie wiadomo, gdzie można go spotkać, Dziś oglądacie go w roli lalkarza na naszym profilu YouTube i Facebook, jutro w jednej z dzielnic Lublina pracuje z lokalną społecznością, a jeszcze innego dnia improwizuje muzycznie i teatralnie w jednej z restauracji na Starym Mieścicie w Lublinie. Ten człowiek nie próżnuje i nie stoi w miejscu. Każdy z Was pamięta Benka z kreacji Bajtka podczas spotkań na żywo z cyklu Teatralne podróże LIVE, ze spektaklu Szewczyk Dratewka, który też wyreżyserował razem Wiolettą Tomicą i Gabrielą Jaskułą. Jest reżyserem spektaklu Koziołek Kręciołek. Niedawno widzieliśmy go na scenie w Centrum Kultury, w spektaklu Tymoteusz i Psiuńcio Arkadiusza Klucznika, a wkrótce zobaczymy go w spektaklu Słowik i Babka Natura, Muminki, Pchła Szachrajka i Pippi Långstrump.
 
Życzymy naszym aktorom sukcesów, kolejnych lat na scenie, kolejnych niezapomnianych ról i spełnienia marzeń w życiu prywatnym i zawodowym.
Dziękujemy Wam z całego serca i życzymy wszystkiego najlepszego!
Skip to content