fbpx

TEATROTEKA ANDERSENA to nowy projekt powstały z nagłej potrzeby prowadzenia działalności teatru oraz kontaktu z naszymi widzami w czasie epidemii. Opracowaliśmy liczne wydarzenia artystyczne i edukacyjne oraz publikacje archiwalnych spektakli, które będą regularnie emitowane zarówno na naszym profilu Facebook, You Tube jak i na stronie teatru. Przygotowaliśmy działania on line z myślą o naszej najmłodszej publiczności, rodzinach młodzieży i osobach dorosłych. Każdy, znajdujący się nawet w odległym zakątku świata, ma dostęp do naszych działań i może cieszyć się spotkaniami z aktorami na żywo i  teatrem, odkrywać literaturę, zakamarki teatru oraz poznać sztukę lalki.

Zakończyliśmy już cykl Domowych czytań Andersena, ale za to ruszamy z nowym cyklem czytań performatywnych Odczarujmy lektury. Kontynuujemy cykl edukacyjny Spotkania z lalką teatralną, ale w formie krótkich filmów. Do tej pory publikowaliśmy artykuły dotyczące konstrukcji lalek, czym się charakteryzują i w jakich spektaklach teatru występują. Tym razem aktorzy nie tylko pokażą, jak chwycić, założyć, trzymać, czy wreszcie animować lalkę, ale jak można wykonać swoją lalkę w domu z wykorzystaniem prostych, dostępnych produktów. Cykl Teatralne podróże z Gosią Adamczyk, naszą pedagożką teatralną, został zakończony, ale wszystkie filmy są dostępne bez ograniczeń na naszej stronie i profilu Facebook #tetaralnepodróże oraz You Tube. Gosia przygotowuje kolejną porcję podróży teatralnych Teatralne Podróże Dla Dużych Dzieci, tym razem skierowanych do młodzieży, osób dorosłych i seniorów. Zebraliśmy najczęściej pojawiające się pytania publiczności i zachęcimy aktorów, aby zechcieli opowiedzieć o swojej pracy nieco inaczej. Cykl Teatralne podróże LIVE, czyli spotkania z aktorami na żywo, na wyspach teatralnych potrwają do końca czerwca. Retransmisje wszystkich spotkań dostępne są bez ograniczeń na naszej stronie. Nie zabraknie także archiwalnych nagrań wideo naszych spektakli, które będziemy emitować raz w miesiącu.

Wszystkie wydarzenia Teatroteki Andersena są bezpłatne i emitowane jednocześnie na profilu Facebook, You Tube i na naszej stronie w dniu i o godzinie emisji. Szczegółowy repertuar emisji jest dostępny zakładce REPERTUAR.

Zapraszamy naszych widzów, miłośników, przyjaciół, a także wszystkich, którzy nas jeszcze nie znają, do słuchania i oglądania materiałów audio i wideo Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie.

Pomysłodawczynią cyklów edukacyjnych, autorką koncepcji i artykułów o lalkach jest Małgorzata Adamczyk – pedagożka teatralna.

Autorem grafik do projektu jest Kamil Filipowski.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

Skip to content