fbpx

Teatroteka Andersena bez ograniczeń

Aktualna sytuacja w kraju zmusza nas do pracy zdalnej, w domu i do ograniczenia lub zawieszenia działalność instytucji kultury, ale my staramy się szukać pozytywnych aspektów tej sytuacji.

Stworzyliśmy nowy projekt Teatroteki Andersena, w ramach którego emitujemy w sieci archiwalne rejestracje wideo spektakli, które pewnie zostałyby zapomniane, niektóre z nich już nigdy nie wrócą na scenę teatru. Dzięki temu możemy dać im drugie życie, a zasięg naszych działań i odbiorców znacznie się poszerzył. W tym momencie, można nas oglądać na całym świecie. Możliwe, że dzięki temu, ktoś, gdzieś na świecie usłyszał po raz pierwszy o naszym teatrze.

Po drugie, nasi aktorzy i pracownicy podjęli wyzwanie i zaczęli sami tworzyć nowe aktywności, pojawiają się nowe pomysły na stałą działalność w sieci. Postanowiliśmy zatem potraktować Teatrotekę jako bibliotekę cyfrową, gdzie gromadzimy materiały multimedialne, zarówno te aktualne jak i archiwalne, dostępne bez ograniczeń lub czasowo, w zależności od typu aktywności. Będzie to stałe miejsce na naszej stronie, gdzie znajdziecie zapowiedzi wideo naszych spektakli, dokumentację wideo projektów edukacyjnych czy galerie fotografii.

Już teraz zapraszamy Was do oglądania bez ograniczeń naszych zbiorów. Wśród nich: galeria fotografii autorstwa Tomasza Tylusa, z trzech najważniejszych wydarzeń 2019 roku, krótkie zapowiedzi wideo naszych spektakli i dokumentacja wideo z niektórych projektów edukacyjnych realizowanych przez teatr, m. in. cykl warsztatów realizowanych w Tbilisi w Gruzji w 2017. W przygotowaniu cykl edukacyjny – Spotkania z lalką.

Teatroteka cały czas jest uzupełniana i powiększana o kolejne propozycje i elementy. A wszystko to z myślą o Was – naszych widzach!

Skip to content