fbpx

Teatr Andersena w Lublin Plaza

Wydarzenia

W październiku Teatr im. Hansa Christiana Andersena zagości w Centrum Handlowym LUBLIN PLAZA z wyjątkowym wydarzeniem z okazji jubileuszu 65-lecia działalności.

Misją teatru jest mądra i świadoma edukacja najmłodszych widzów poprzez działalność artystyczną i kulturalną. Kontakt ze sztuką ma pozytywny wpływ na rozwój wyobraźni dziecka oraz myślenia abstrakcyjnego, jest również ważnym elementem rozwoju emocjonalnego oraz społecznego najmłodszych. Właśnie dlatego Teatr Andersena wspólnie z Galerią Lublin Plaza zdecydował się na wyjątkowe świętowanie kolejnej rocznicy w sposób nietypowy.

Mieszkańcy Lublina będą mogli odwiedzić specjalną animowaną wystawą prezentującą elementy scenografii, kostiumy i lalki oraz projekcje filmowe. Wszystkie eksponaty wykonane zostały przez zespół specjalistów z teatralnych pracowni krawieckich, stolarskich i lalkarskich oraz pochodzą ze spektakli granych na deskach lubelskiego teatru. Dodatkowo tajniki świata teatru wyjaśni odwiedzającym oprowadzający po wystawie Pan Andersen, aktor wcielający się w duńskiego pisarza.

Animacje lalek, warsztaty plastyczne i czytanie bajek – to tylko niektóre z atrakcji zaplanowanych z myślą o najmłodszych gościach centrum. W soboty 5, 12, 19 oraz w weekend 26-27 października, w godzinach 12:00-18:00, we wnętrzach Lublin Plaza na II piętrze (naprzeciwko Cinema City), zostanie wydzielonych 6 stref, w których dzieci oraz ich rodzice będą mogli „zajrzeć za kulisy” życia teatru.

W ramach akcji zaaranżowana zostanie m. in. specjalna przestrzeń do robienia zdjęć w kostiumach i maskach na tle teatralnej scenerii. W pozostałych strefach dzieci będą mogły wziąć udział w prowadzonych przez pedagog teatralną warsztatach z tworzenia lalek pacynek, dowiedzieć się jakie typy lalek wykorzystywane są na scenie oraz samodzielnie spróbować je ożywić. Najmłodsi będą mogli również posłuchać baśni Andersena czytanych przez jednego z aktorów.

Ponadto, na parterze galerii będzie przechadzać się duża lalka Buki – znana ze spektaklu Muminki – w towarzystwie Panny Migotki lub Paszczaka.

Dodatkowo w ramach urodzin teatru w Lublin Plaza, zostanie zorganizowane  specjalne oprowadzanie po wystawie połączone z warsztatem plastycznym. Dzieci będą miały okazję poznać tajniki pracy aktora, lalkarza, scenografa i projektanta kostiumów, zobaczyć dzieła twórców i rzemieślników teatralnych, poznać rodzaje lalek i jak je animować, dowiedzieć się kim był Hans Christian Andersen. Najmłodsi będą uczestniczyć w warsztatach plastycznych, a stworzone przez nich dzieła wezmą udział w konkursie. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Centrum Handlowe Lublin Plaza należy do grupy kapitałowej Klépierre, która jest właścicielem dużych obiektów handlowych w 16 krajach Europy. W Polsce posiada 6 centrów handlowo-rozrywkowych: Sadyba Best Mall w Warszawie, Poznań Plaza, Lublin Plaza, Ruda Śląska Plaza, Sosnowiec Plaza oraz Rybnik Plaza.

Prosimy zapoznać się z regulaminami wydarzenia oraz konkursu

 

BRAK WOLNYCH MIEJSC NA ZWIEDZNIE DLA GRUP

fot. Tomasz Tylus

Skip to content