fbpx
pokaz finałowy

spektakl trwa 60 min.

bez ograniczeń wiekowych

obowiązują bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie teatru przed spektaklem
Zapraszamy na pokaz specjalny efektów wspólnej pracy instruktorów i uczestników warsztatów teatralnych – półkolonii – realizowanych w ramach programu Lato w Teatrze Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
 
W pokazie wystąpią uczestnicy projektu Labirynt czułości | Lato w Teatrze: Iga Pawlikowska, Pola Buczkowska, Magda Ołów, Agata Krok, Magdalena Krok, Weronika Poleszak, Sofija Sawaneć, Zuzanna Maj, Natalia Drobek, Maja Krasińska, Zofia Zaremba, Aleksandra Pochwatka, Debora Mirosław, Maciej Fariaszewski, Róża Rabicka, Kacper Kowalczyk
 
Przygotowanie uczestników: Małgorzata Adamczyk – pedagożka teatralna, aktorzy: Piotr Bublewicz, Daniel Lasecki, Łukasz StaniewskiKatarzyna Staniewska, Kinga Matusiak Lasecka.
 
Wstęp wolny – obowiązują wejściówki dostępne w kasie teatru – do odbioru tylko przed pokazem. Ilość miejsc ograniczona.
 

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie w dniach 28 czerwca – 11 lipca zrealizował projekt Labirynt Czułości, czyli dwutygodniowych półkolonii dla młodzieży w wieku 12 – 17 lat dzięki dofinansowaniu z Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie w ramach programu Lato w teatrze.

Hasłem przewodnim projektu było słowo – LABIRYNT w rozumieniu dosłownym i metaforycznym. Teatr Andersena gości w Centrum Spotkania Kultur. Jest to instytucja, posiadająca budynek imponująco duży, często nagradzany jako dzieło architektoniczne. Jego liczne zakamarki, klatki schodowe, a co za tym idzie łudząco podobne korytarze i przejścia powodują, że wielu odbiorców ma problem z trafieniem do sali teatralnej, często kwitując, że „To istny labirynt”. Chcemy zmierzyć się z tym stwierdzeniem i zaprosić młodzież do podróży po labiryncie, aby odkryć przestrzenie budynku, sprawdzić, co się kryje w zakamarkach, ale też spróbować nadać im nowe nazwy, hasła, zbadać to miejsce pod kątem zmysłowości. Będziemy też przyglądać się labiryntom zapisanym w kartach literatury, obrazach, filmach, motywach w nowoczesnych grafikach internetowych, gifach, tradycji gier PRL. Wielopłaszczyznowa eksploracja hasła labirynt pozwoli na zbudowanie pokazu finałowego zbudowanego w całości przez młodzież.

Podczas finału zaprezentujemy efekty pracy instruktorów i uczestników podczas warsztatów ruchowych, teatralnych , dźwiękowych, plastycznych, animacji przedmiotu i wspólnie wypracowany spektakl o tym czym dla tej grupy osób jest LABIRYNT. Zapraszamy !

Skip to content