fbpx

słuchowisko trwa 60 min.

bez ograniczeń wiekowych

Dom to znaczy… to projekt realizowany przez  Małgorzatę Adamczyk w Teatrze Andresena, którego celem jest stworzenie słuchowiska wspólnie z dziećmi, rodzicami i nauczycielami dotyczący tematyki domu. 

W projekcie wzięli udział instruktorzy: Bartosz Siwek i Natalia Sacharczuk – aktorzy Teatru Andersena oraz nauczyciele i uczniowie wspólnie z rodzicami ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie, ich rodzice i nauczyciele.

W ramach działania odbyły się warsztaty teatralne, podczas których rozmawialiśmy z dziećmi o ich marzeniach w kontekście ich miejsca zamieszkania, czego im brakuje, co mogłoby się zmienić, albo które z tych miejsc są dla nich najlepsze – do zabawy, do rodzinnego spędzania wolnego czasu. Podczas tych zajęć dzieci nauczyły się również animacji przedmiotu i ćwiczeń scenicznych. Na podstawie zebranych materiałów chcieliśmy opowiedzieć historię zbudowaną w oparciu o techniki storrytellingu. Dzieciaki zbudowały własną historię, która została przeczytana przez rodziców dzieci.

Działanie to miało na celu wspólne wypracowanie scenariusza słuchowisk. Zależało nam na wymianie nam na doświadczeń z zakresu technik teatralnych, pedagogiki i rozwoju dziecka. Współpraca między nauczycielem i instruktorem odbywała się na zasadzie wymiany doświadczeń i wiedzy z zakresu, w którym się specjalizują.

 

Premiera odbędzie się w piątek, 15 października o g. 16:00 na naszym profilu Facebook, natomiast we wtorek, 19 października o g. 22:00 będzie można usłyszeć słuchowisko na antenie Radia Lublin w audycji „My Rodzice”, prowadzonej przez Magdalenę Lipiec – Jaremek.

 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021

  • foto Tomasz Tylus
Skip to content