fbpx

Scena Otwarta – pokaz pracy warsztatowej młodzieży

Pokaz pracy warsztatowej grupy młodzieży, która w ciągu ostatnich tygodni pracowała pod bacznym okiem Piotra Bublewicza – aktorem naszego teatru, w ramach cyklu edukacyjnego Scena Otwarta.

Pokaz pracy uczestników warsztatów odbędzie się w piątek, 8 marca o g. 12:30 w Klubie Muzycznym Centrum Spotkania Kultur, poziom -1. Pokaz jest zorganizowany w ramach finału XVI Spotkań Teatralnych „Zwierciadła” 2019.

Grupa licząca niemal 16 osób, z przeróżnych miejscowości, szkół, klas spotkała się w przestrzeni teatru po to, żeby opowiedzieć innym, co dla nich jest ważne. Prezentacja, na którą zapraszamy nie jest zatem adaptacją tekstu, pokazem poetyckim, ale próbą przeniesienia na scenę tego, co w młodym człowieku krzyczy. Młodzież przeprowadzi nas przez zakamarki swoich myśli i zachęci do zatrzymania się nad istotą tego, kim dziś jestem?

Dla mnie to było nowe spojrzenie na teatr. Nie opieraliśmy się na już napisanych tekstach, tylko skupiliśmy się na nas sobie wzajemnie, obserwowaliśmy się, patrzyliśmy sobie głęboko w oczy i wyczuwaliśmy się nawzajem. Byliśmy jednością – mówi Magdalena Omelańczuk jedna z uczestniczek warsztatów. 

Scena Otwarta to nowy projekt w Teatrze Andersena. Zakładaliśmy 12 warsztatów aktorskich dla młodzieży. To, co się wydarzyło przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Można śmiało powiedzieć, że przez ostatnie tygodnie Teatr Andersena opanowała młodzież. Spotykaliśmy się na dodatkowych próbach, a z sali czasem trzeba było ich przepędzać, bo zostaliby w niej zamknięci na noc. Niezwykła grupa młodych ludzi już w najbliższy piątek zaprezentuje swój pokaz powarsztatowy, ale my już dziś wiemy, że to dopiero początek ich pracy…

Skip to content