fbpx

Przygotowania do premiery spektaklu Jędrzeja Piaskowskiego i Huberta Sulimy

W teatrze trwają ostatnie przygotowania do obchodów 65 urodzin teatru, które rozpoczynają się w tę sobotę 16 listopada 2019r. Jednym z punktów programu i zarazem wydarzeniem wieńczącym dwutygodniowe obchody  jest premiera spektaklu Jędrzeja Piaskowskiego i Huberta Sulimy Historia naturalna czyli o przedziwnych żyjątkach.

Jędrzej Piaskowski, Hubert Sulima oraz Hanka Podraza odpowiedzialna za projekty scenografii i kostiumów współpracowali już z lubelskim Teatrem im. Juliusza Osterwy przy realizacji spektaklu „Trzy Siostry” Antona Czechowa. Tym razem, przed artystami nowe wyzwanie stworzenia spektaklu dla młodego widza. Będzie to ich pierwsze tego typu przedsięwzięcie. Jędrzej i Hubert to duet znany głównie ze współczesnej dramaturgii. Na pewno pamiętamy ich głośny spektakl „Jezus” wystawiany w Teatrze Nowym w Warszawie i „Dawid jedzie do Izraela” w TR Warszawa.

Spektakl Historia naturalna czyli o przedziwnych żyjątkach dedykowany jest widzom od 8 roku życia będzie baśniowym spotkaniem z niezwykłymi zwierzętami zamieszkującymi naszą planetę. Będziemy przyglądać się kulturom zwierząt i roślin, żeby zastanowić się nad tym, jak sami układamy nasze życie ze sobą, wśród przyjaciół, w rodzinie i szerzej w społeczeństwie. Bo czy na pewno jesteśmy we wszystkim najlepsi? Czy Ziemia to centrum wszechświata? Próbujemy zrozumieć jakiej lekcji mogą udzielić nam mniejsi i więksi współmieszkańcy naszej planety.  

Premiera spektaklu w sobotę, 30 listopada 2019r. o g. 17:00 w Sali Andersena II piętro Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1. 

Spektakl będzie grany także w dniach: 1 – 8 grudnia 2019r. 

  • Próby do spektaklu, foto: Tomasz Tylus