fbpx

Przestrzenie Sztuki – weekend teatralny

Serdecznie zapraszamy na dwa niezwykle widowiskowe spektakle dla dzieci Teatru Andersena we wrześniowy weekend (19 i 20 września) na Plac Litewski w Lublinie. Teatralny weekend w centrum Lublina jest realizowany przez Centrum Kultury w Lublinie w ramach projektu Przestrzenie Sztuki – Teatr.

Program teatralnego weekendu Przestrzenie Sztuki – Teatr powstał dla publiczności teatralnej, która w czasie izolacji została pozbawiona kontaktu na żywo ze spektaklami i artystami.

Organizatorzy przygotowali propozycje skierowane do różnych odbiorców: koneserów teatru, do rodzin, młodzieży i seniorów. Teatr Muzyczny wstawi „the best off” ze swojego repertuaru; zaś Centrum Kultury zaprezentuje muzyczne widowisko o Leonardzie Cohenie oraz Złego – legendarny spektakl z historią Lublina w tle. W programie znalazło się także kilka przedstawień dla dzieci i rodzin w premierowej formule teatru witrynowego oraz nowy projekt studentów UMCS. Ważnym punktem programu będzie prezentacja zapisu wideo spektaklu Dziady zrealizowanego we współpracy z Brzeskim Teatrem Dramatu z Białorusi.

Wszystko to w ramach Przestrzeni Sztuki – nowatorskiego programu Ministerstwa Kultury, skierowanego do miłośników i twórców teatralnych i rozwijanego pod opieką Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego. Idea projektu opiera się na wsparciu już istniejących ośrodków kultury, które mają stać się ogólnopolskimi, interdyscyplinarnymi centrami. Program opiera się na czterech filarach: artystycznym, edukacyjnym, społecznym i prozdrowotnym.

PROGRAM

Wstęp na wszytskie wydarzenia jest bezpłatny.

Skip to content