fbpx

Po premierze spektaklu „Z głową w chmurach”

fot. Maciek Rukasz

Żyrafa wzięła się od skakania pod chmury. Pomyślałam, że warto to skakanie potraktować troszkę przewrotnie, że niekoniecznie jest to możliwe i wykonalne, ale że jest trudne. Chciałam, żeby wnosiło coś więcej i stąd wziął się pomysł na zwariowaną marzycielkę. Marzycielkę, która kompletnie nie ma żadnych predyspozycji do tego, żeby latać i do tych chmur w jakiś sposób się dostać. Nasza żyrafa tak bardzo w to wierzy, marzy o tym, że znajduje sobie ku temu ścieżki i przy okazji wychodzi nam tutaj głębszy problem. Okazuje się, że znalezienie chmury, z której spadnie upragniony deszcz, nie jest już tylko zwykłą potrzebą serca. Jest także potrzebą innych, ponieważ brakuje wody, nie ma deszczu, ziemia wysycha, jesteśmy na pustyni. Dochodzi do poważnego zagrożenia, które dziś ma miejsce. Żyrafa chce sobie poskakać i polatać pod chmurami, ale przede wszystkim chce sprowadzić deszcz. I to jest cała zawiązka spektaklu.

Katarzyna Kawalec – reżyserka spektaklu 

 

W sobotę, 28 września 2019 roku o g. 17:00 w Sali Andersena odbyła się pierwsza premiera w nowym sezonie teatralnym. Spektakl Z głową w chmurach czyli o Żyrafie, która szukała deszczu w reżyserii Katarzyny Kawalec. Na premierę przybyło wielu znamienitych gości, przedstawicieli Urzędu Miasta Lublin, instytucji kultury, mediów,  firm współpracujących z teatrem, sponsoram, Radnych Rady Miejskiej oraz przyjaciół Teatru Andersena. 

Chcielibyśmy podziękować twórcom, sposorowi, mediom i firmom nas wspierającym za pomoc i współpracę, bez której nie moglibyśmy zrealizować naszych spektakli premierowych. 

Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Kawalec / Scenografia i lalki: Areta Puchalska / Muzyka: Łukasz Damrych / Ruch sceniczny: Klaudia Cygoń / Reżyseria świateł: Kamil Derda

Obsada: Piotr Bublewicz, Roma Drozdówna, Gabriela Jaskuła, Bartosz Siwek, Katarzyna Staniewska

Realizacja świateł: Michał Kupczyński, Radosław Gawryluk / Realizacja dźwięku: Tomasz Nowakowski, Kamil Błaszczak / Inspicjent: Arkadiusz Sławek / Zdjęcia: Maciek Rukasz / Grafika: Kamil R. Filipowski / Video: Piotr Miłkowski

Dziękujemy naszemu Sponsorowi Lubelski Węgiel Bogdanka S. A. za wsparcie finansowe. Dziękujemy Patronom medialnym: Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Lublin i Radio Freee, Kurier Lubelski, TVP3 Lublin, Dziennik Wschodni, Akademickie Radio Centrum, nocowanie.pl, czasdzieci.pl, przedszkola.edu.pl za dotarcie z informacją o wydarzeniu do naszych odbiorców.

Dziękujemy naszym przyjaciołom, firmom wspierającym za przygotowanie bankietu: Dom Weselny ARTEMIDA – Państwo Jacek i Joanna Misiarz, Woda Bystra – Pan Tomasz Niećko, Cukiernia Williams – Pan Andrzej Ochal, Lubelski Rynek Hurtowy Elizówka – Pan Prezes Artur Niczyporuk , Piekarnia Kuźmiuk – Państwo Katarzyna i Artur Goławscy i Restauracja Zaścianek – Pan Krzysztof Hunek. Dziękujemy za wspaniałą oprawą kwiatową premiery, nad którą jak zawsze czuwał Pan Zbigniew Dziwulski i Kwiaciarnia Grasz w zielone?

fot. Tomasz Tylus