fbpx

Po premierze Słowika

W sobotę, 1 lutego o g. 17:00 w Sali Andersena Centrum Spotkania Kultur odbyła się pierwsza w nowym roku 2020 premiera w naszym teatrze. Był to spektakl Słowik i Babka Natura w reżyserii Przemysława Jaszczaka z tekstami Magdy Żarneckiej. Duet współpracował już z teatrem w 2013 roku przy produkcji spektaklu Calineczka. Zarówno aktualna produkcja jak i poprzednia związane są z twórczością naszego patrona, czyli Hansa Christiana Andersena. Ponownie klasyczna baśń duńskiego bajkopisarza, została zaadaptowana na deski teatru w sposób nowoczesny, przystępny dla młodego odbiorcy i z ważnym przesłaniem.

Spektakl rodzinny o pochwale tego co naturalne, żywe i bliskie natury. W spektaklu pokazano dwa światy: jeden miejski, z betonu i szary, a drugi kolorowy, żywy, naturalny i wiejski. Dwa plany: rzeczywisty i lalkowy oraz dwa pokolenia i punkty widzenia: naszych dziadków i wnuków. Ta dwoistość światów i poglądów podkreśla aktualny stan naszych czasów.

Dziękujemy twórcom za te emocje i wspaniałą ucztę artystyczną: Przemkowi Jaszczakowi za reżyserię, Magdzie Żarneckiej za tekst, Aleksandrze Starzyńskiej za kostiumy i scenografię, Urszuli Chrzanowskiej za muzykę i Michałowi Ratajskiemu za ruch sceniczny.

Dziękujemy obsadzie za animację lalek, za grę aktorską i interpretację: Konrad Biel, Bogusław Byrski, Jacek Dragun, Kinga Matusiak- Lasecka, Łukasz Staniewski, Mirella Rogoza – Biel, Natalia Sacharczuk, Ilona Zgiet.

Dziękujemy realizatorom za towarzyszenie naszym twórcom i aktorom w procesie twórczym i czuwanie nad obsługą organizacyjną i techniczną: Natalii Sacharczuk za asystenturę reżyserską, Arkadiuszowi Sławkowi za profesjonalizm jako inspicjenta, Danielowi Leseckiemu i Michałowi Kupczyńskiemu za realizację świateł, Kamilowi Błaszczakowi za realizację dźwięku, Kamilowi Filipowskiemu za oprawę graficzną, Bartkowi Warzecha za zdjęcia ze spektaklu, Piotrowi Miłkowskiemu za przygotowanie zapowiedzi filmowej i nagrania wideo spektaklu oraz pracowni plastycznej i krawieckiej pod kierownictwem Cezarego Sielickiego za przygotowanie scenografii i kostiumów.

Dziękujemy naszym patronom medialnym za rozpowszechnianie informacji w radio, telewizji i prasie o przygotowaniach do wydarzenia premierowego i relacji z tego procesu twórczego:  MAIK Agencji Reklamowej, Polskiemu Radiu Dzieciom, Polskiemu Radiu Lublin; Kurierowi Lubelskiemu, TVP 3 Lublin, Dziennikowi Wschodniemu, Akademickiemu Radiu Centrum, Radiu Freee, portalom: lubelski.pl, nocowanie.pl, przedszkola.edu.pl i czas dzieci.pl.

Dziękujemy lokalnym przedsiębiorcom za wsparcie bankietu premierowego i za oprawę kwiatową: Domowi Weselnemu Artemida, firmie SIMBA producentowi Wody mineralnej Bystra, Lubelskiemu Rynkowi Hurtowemu „Elizówka”, Kwiaciarni Grasz w Zielone?, Piekarni Kuźmiuk, Cukierni Williams – Andrzej Ochal i Restauracji Zaścianek  – Na Szlaku Trzech Kultur. Dziękujemy naszemu sponsorowi Lubelskiemu Węglowi „Bogdanka„ S.A. za mecenat.

 

Dziękujemy, przede wszystkim, Państwu – naszym widzom – za to, że jesteście z nami!

  • foto Tomasz Tylus
Skip to content