fbpx

Pani Ambasador Irlandii z wizytą w teatrze

W czwartek, 19 września 2019 r. mieliśmy zaczyt gościć w teatrze Panią Ambasador Irlandii w Polsce Emer O’Connell oraz Pana Konsula Irlandii w Polsce Dominic’a Berkeley’a. Nasi goście chcieli poznać bliżej zespół teatru i omówić możliwości współpracy z instytucjami w Irlandii i ewentualnej eksploatacji spektaklu „Bajki Wilde – O Jaskółce, Księciu, Olbrzymie  i Niesamowitych Rakietach” w reżyserii Daniela Adamczyka w Polsce i Irlandii.

Spektakl powstał w koproduckji z Centrum Kultury w Lublinie, a premiera odbyła się 8 czerwca 2019 r. Ambasada Irlandii objęła Honorowy Patronat nad wydarzeniem, natomiast Fundacja Kultury Irlandzkiej zorganizowała warsztaty plastyczne dla rodzin związane z twórczością Oscara Wilde. Po bardzo dobrym przyjęciu spektaklu przez publiczność Fundacja podjęła z nami rozmowy o dalszej współpracy i możliwości rozwoju programów edukacyjnych związanych z kulturą Irlandii i twórczością Oscara Wilde. Teatr Andersena i Fundacja Kultury Irlandzkiej planują wspólne działania towarzyszące spektaklowi „Bajki Wilde” w marcu 2020. 

Wizyta Pani Ambasador była okazją do rozmowy na temat możliwości podjęcia współpracy z organizacjami i instytucjami z Irlandii, festiwalmi, pozyskiwania funduszy na wspólne produkcje i działania edukacyjne oraz o współpracy przy projekcie Galway 2020 Europejskiej Stolicy Kultury. 

Pani Ambasador i Pan Konsul spotkali się z Dyrektorem Teatru Andersena – Krzysztofem Rzączyńskim i Dyrektorem Centrum Spotkania Kultur – Grzegorzem Orzełowskim, a po budynku CSK oprowadziła nas Ewa Dados – Jabłońska. Na spotkaniu, w biurze teatru, towarzyszył nam Daniel Adamczyk – reżyser spektaklu „Bajki Wilde”. 

fot. Tomasz Tylus

Skip to content