fbpx

Ogólnopolskie Spotkania Teatralne „Zwierciadła”

W poniedziałek, 17 czerwca będziemy gościć młodzieżowe grupy teatralne z całej Polski czyli laureatów regionalnych Spotkań Teatralnych „Zwierciadła”. W marcu w Teatrze Andersena odbył się przegląd młodzieżowych grup teatralnych z województwa lubelskiego. Laureatem została Grupa Teatralna Mango z Młodzieżowego Domu Kultury im. M. Konopnickiej w Krasnymstawie ze spektaklem „Droga do kosmosu wiedzie przez Gawryłowa” w reżyserii Iwony Koneckiej. 

Oprócz grupy lubelksiej zaprezentują się laureaci z województw: kujawsko – pomorskiego, mazowieckiego, podkarpackiego i podlaskiego. Jury pod przewodnictwem Karoliny Rozwód – Pani Dyrektor Teatru Starego w Lublinie, jeszcze tego samego dnia będzie obradować i ogłosi werdykt. 

 

Ogólnopolskie Spotkania Teatralne „Zwierciadła” to wyjątkowe w swej formie spotkania teatralne adresowane do młodzieży licealnej. Ich unikalność polega na tym, że festiwal stanowi integralną część życia licealistów – nie jest to kolejny przegląd, na którym uczniowie grają głównie dla jury konkursowego i całą swoją energię przeznaczają na skupienie się na rywalizacji. Zwierciadła zostały stworzone przez licealistów dla licealistów, stąd też zmaganiom festiwalowym towarzyszy przyjazna atmosfera i szczere  emocje. 

W proces przygotowania festiwalu od samego początku zaangażowani są uczniowie szkoły. Wspólnie z nauczycielami oraz konsultantami z Fundacji Teatrikon, przez kilka miesięcy pracują oni nad organizacją Zwierciadeł. Na zasadach edukacji nieformalnej zdobywają oni doświadczenie pracy w grupie i koordynacji projektu, które później okazuje się niezwykle przydatne w dorosłym życiu. 

Skip to content