fbpx

Nowe programy edukacyjne dla rodzin, szkół i przedszkoli

Wizyta w teatrze to niezwykłe doświadczenie. Spektakle, które proponujemy zawsze dostarczają naszym widzom niezapomnianych wrażeń. Pragniemy, aby to spotkanie teatralne nie zamykało się jedynie na sali widowiskowej, ale wychodziło poza jej ramy za sprawą proponowanych przez nas warsztatów i działań edukacyjnych. Naszym mottem jest formuła „teatru otwartego” jako miejsca dostępnego dla różnych grup wiekowych, ale też form sztuki i działań.

W ofercie Działu Edukacji, znajdują się zarówno propozycje dla grup zorganizowanych (klasy, grupy przedszkolne, zespoły teatralne), ale też dla rodzin czy młodzieży. Działania prowadzimy zarówno na terenie teatru, jak i poza siedzibą. Zachęcamy do zapoznania się z programem i kontaktu!

AKADEMIA ANDERSENA

Kurs edukacji teatralnej dla grup szkolnych i przedszkoli, podczas którego młodzi adepci poznają specyfikę teatru lalek oraz wiedzę ogólną na temat teatru. Cykl trzech spotkań w placówce szkolnej i w siedzibie teatru siedziby kończy wręczenie imiennego certyfikatu.

RETRO BAJKI

Program edukacyjno – kulturalny dla przedszkolaków polegający na spotkaniach w sali kinowej z warsztatami. Dzieci będą miały okazję zobaczyć na dużym ekranie wybrane bajki, które przeszły do klasyki polskiej animacji – Bolek i Lolek, Reksio, Miś Kudłatek. Filmom będą towarzyszyły warsztaty prowadzone pod okiem wykwalifikowanych animatorów i pedagogów. Podczas spotkań, dzieci odwiedzą scenę teatralną lub foyer, operatornię, vip room, laboratorium dźwięku, a także Małe CSK. Podczas ostatniego spotkania dzieci otrzymają pamiątkowe certyfikaty, a także będą miały okazję zobaczyć spektakle teatralne. Projekt realizowany jest we współpracy z Centrum Spotkania Kultur.

ZAKULISOWE SPRAWY

Zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniach towarzyszących naszym spektaklom. Stanowią one przedłużenie teatralnej rozmowy na temat obejrzanego spektaklu. Uczestnicy nie tylko będą mogli wyrazić swoje wrażenia, ale także zastanowić się nad (w zależności od treści danego spektaklu) wyborami głównych bohaterów, znaczeniem przyjaźni, rodziny w ich życiu, itp. Spotkanie prowadzone metodą pedagogiki teatru.

SPOTKANIE Z LALKARZEM

Przy okazji wizyty w teatrze, zapraszamy na spotkanie z lalkarzem, wieloletnim pracownikiem i przyjacielem teatru Panem Marianem Miką, którego lalki od lat możemy podziwiać na scenie i nie tylko. Podczas 20 minutowej rozmowy opowie, czym różni się lalka, którą można kupić w sklepie, od teatralnej i czy zabawa nią jest równie łatwa. Zdradzi również sekrety tworzenia lalek – jak długo to trwa? Czy to prawda, że każda lalka ma swoją duszę?

RODZINNE PODRÓŻOWANIE

Zapraszamy na warsztaty rodzinne, podczas których będziemy podróżować po świecie teatru. Każde spotkanie to inna wyspa, na której czekać będą na nas różne skarby teatru. Za nami już pierwsza edycja takich spotkań. Przedstawiamy kolejne propozycje spotkań. Pierwsza część warsztatu będzie poświęcona przejrzeniu lalek, które na co dzień mieszkają w magazynach teatralnych. Następnie przejdziemy do sali warsztatowej, gdzie stworzymy swoje prace.