fbpx

Najbardziej oczekiwany spektakl, w końcu doczekał się premiery – Pippi Långstrump

W sobotę, 29 maja oraz w niedzielę, 30 maja 2021r. odbyły się dwa spektakle premierowe Pippi Långstrump Astrid Lindgren w reżyserii Krzysztofa Rzączyńskiego. To były historyczne chwile, pełne wzruszeń i radości. Ten ciężki rok, długie oczekiwania i mozolna praca opłaciły się, efekty przekraczają nawet twórców.Pippi skradła sera nie tylko dzieci, ale też dorosłych.

Pippi Långstrump to spektakl w planie żywym, dla dzieci i dorosłych, z buntowniczą energią, tryskający humorem i klaunadą. Spektakl zabawny, ale również pochylający się nad wrażliwością, mądrością dziecka i jego samotnością w świecie dorosłych.

Dziękujemy twórcom za te emocje i energię: Krzysztofowi Rzączyńskiemu – naszemu Dyrektorowi i reżyserowi spektaklu, który włożył wiele miesięcy pracy, żeby stworzyć przebój teatralny wszechczasów!  Katii Czarnej za adaptację, tłumaczenie i teksty piosenek, które zapamiętuje się od razu, które pozostają w głowie na długo po obejrzanym spektaklu, podobnie jak muzyka oryginalna George Riedel i Jana Johansona w aranżacji Michała Kowalskiego. Ogromne brawa dla Agnieszki Greinert za przygotowanie wokalne aktorów oraz Ingi Pilchowskiej za choreografię. Niesamowitą pracę wykonała Marta Kuliga – autorka projektów scenografii i kostiumów. Dziękujemy za tę niesamowitą Willę Idyllę, która jednocześnie pełni funkcję Starej Karaweli, atmosferę miasteczka i te żywe kolory, które pamiętamy z filmu o Pippi zostały przeniesione do teatru. Chapeau bas dla pracowni plastycznej teatru za wykonanie tych skomplikowanych projektów. A wszystko to wybrzmiało, dzięki świetnej reżyserii świateł Karoliny Gębskiej, wspieranej przez realizatora świateł Michała Kupczyńskiego.Dziękujemy również realizatorom dźwięku Tomaszowi Nowakowskiemu i Kamilowi Błaszczakowi.

Ogromne podziękowania dla asystentów: reżyseria Gabrieli Jaskuły i choreografki: Piotr Bublewicza oraz dla inspicjenta Arkadiusza Sławka.

Dziękujemy obsadzie za ciężką pracę nad przygotowaniem postaci, koordynację śpiewu i tańca oraz gry aktorskiej: Natalia Sacharczuk jako Pippi Långstrump, Łukasz Staniewski jako Tommy, Katarzyna Staniewska i Kinga Matusiak-Lasecka, które zamiennie grają postać Anniki, Wioletta Tomica jako matka Anniki i Tommiego, w roli Pani Settergren oraz wzruszającej roli matki Pippi, jako Pani Långstrump, Gabriela Jaskuła jako Nauczycielka, Maryla Wąsiel jako Pani Prysselius, Bożena Dragun jako Pani Granberg, Konrad Biel i Piotr Bublewicz w roli złodziei, Kacper Kubiec i Bartosz Siwek w roli policjantów, Jacek Dragun jako Kapitan Långstrump, Adam Organista jako Dyrektor Cyrku oraz Pirat, Bogusław Byrski jako Mocny Adolf oraz Pirat, Daniel Lasecki jako Uczeń oraz Pirat, Roma Drozdówna jako Sprzedawczyni Słodkości, Ilona Zgiet jako Sprzedawczyni Zabawek oraz Piratka.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Ambasador Szwecji w Polsce Stefan Gullgren

Prawa autorskie do w/w utworu reprezentuje w Polsce Agnecja ADiT – Produced by special arrangement with Nordiska Aps, Copenhagen

Serdecznie podziękowania dla naszego Mecenasa Lubelski Węgiel „Bogdanka” S. A. za wsparcie finansowe, dziękujemy naszym partnerom medialnym Polskie Radio Dzieciom oraz MAIK Agencja Reklamowa.

Dziękujemy patronom medialnym: Polskiemu Radiu Lublin; Kurierowi Lubelskiemu, TVP 3 Lublin, Dziennikowi Wschodniemu, Akademickiemu Radiu Centrum, Radiu Freee, portalom: lubelski.pl, nocowanie.pl, przedszkola.edu.pl i Telewizji internetowej lubelska.tv za rozpowszechnianie informacji o przygotowaniach do wydarzenia premierowego i relacji z tego procesu twórczego.

Dziękujemy lokalnym przedsiębiorcom, naszym partnerom, którzy zawsze nas wspierają, mimo ciężkich czasów i kryzysu spowodowanego pandemią. Dziękujemy serdecznie firmie SIMBA, producentowi Wody mineralnej Bystra, Lubelskiemu Rynkowi Hurtowemu „Elizówka”, Kwiaciarni Grasz w Zielone?, Piekarni Kuźmiuk i Cukierni Williams.

Dziękujemy, przede wszystkim, Państwu – naszym widzom – za to, że jesteście z nami, że przychodzicie licznie na nasze spektakle. Wiemy jak bardzo spodobała się Wam Pippi.

Skip to content