fbpx

Aktorzy teatru w konkursie na najbardziej obiecującego lalkarza

Aktorzy Teatru Andersena: Kinga Matusiak – Lasecka, Katarzyna Staniewska oraz Łukasz Staniewski w III edycji Konkursu dla najbardziej obiecującego aktora-lalkarza młodego pokolenia, organizowanego przez POLUNIMA – Polski Ośrodek Lalkarski. Do 23 marca 2020 r. Jury wyłoni trzy osoby nominowane do Nagrody. Nazwisko zwycięzcy poznamy podczas obchodów Światowego Dnia Lalkarstwa w Instytucie Teatralnym w Warszawie.

O tytuł najbardziej obiecującego aktora-lalkarza młodego pokolenia za 2019 rok ubiega się ponadto 14 aktorów: Alicja Czerniewicz, Olga Ryl-Krystianowska, Maja Bartlewska, Malwina Czekaj, Anna Wieczorek, Karolina Martin, Magdalena Dąbrowska, Kamila Wróbel-Malec, Wojciech Stachura, Piotr Michalczuk, Igor Fijałkowski, Adam Milewski, Michał Skiba i Dawid Kobiela.

Zgłoszenia zostały nadesłane przez członków POLUNIMA: Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku, Olsztyński Teatr Lalek, Teatr Lalka w Warszawie, Teatr Animacji w Poznaniu, Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie, Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie, Teatr Baj w Warszawie, Teatr Lalek Banialuka im. J. Zitzmana w Bielsku-Białej, Teatr Lalki i Aktora w Opolu, Akademię Teatralną w Warszawie – Filia w Białymstoku, Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum oraz Białostocki Teatr Lalek.

Nagroda POLUNIMA przyznawana jest od 2017 r. i wręczana przy okazji obchodów Światowego Dnia Lalkarstwa. Nagroda ma wymiar finansowy i przyznaje się ją młodemu aktorowi lalkarstwa*, który w sezonie poprzedzającym wręczenie nagrody wyróżnił się w sposób znaczący swoimi dokonaniami artystycznymi.

 

* młody aktor lalkarstwa – profesjonalny aktor lalkarz, który uprawia swój zawód nie dłużej niż pięć lat od momentu zdobycia uprawnień zawodowych.

Skip to content