fbpx

Lubelskie Spotkania Teatralne ZWIERCIADŁA

Teatr Andersena po raz kolejny współpracuje z młodzieżą przy organizacji ogólnopolskiego już festiwalu teatralne dla młodzieży ZWIERCIADŁA. Lubelska edycja pod nazwą Lubelskie Spotkania Teatralne Zwierciadła odbędzie się już po raz osiemnasty, a jej organizatorem jest II Liceum Ogrólnokształcące im. Jana Hetmana Zamoyskiego w Lubliniei Fundacja Teatrikon.

Serdecznie zapraszamy na pokaz finałowy i na spotkanie z Dytektorem Teatru Krzysztofem Rzączyńskim, które odbędą się w piątek, 17 marca o g. 14:00 w Sali Andersena w budynku Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, plac Teatralny 1.

ZWIERCIADŁA są festiwalem kierowanym głównie do młodzieży licealnej, na który składają się spektakle, warsztaty, koncerty, spotkania z zaproszonymi gośćmi. W ramach wydarzenia pokazywane są spektakle tworzone przez grupy licealne i występy towarzyszące teatrów profesjonalnych. ZWIERCIADŁA mają charakter konkursu, co sprzyja stawianiu sobie coraz wyższych wyzwań i zdrowej rywalizacji.

Jeżeli oczy są zwierciadłem duszy człowieka, to teatr z pewnością tworzy zwierciadło dla duszy świata. Kiedy wędrujesz po korytarzach teatru, możesz znaleźć zawieszone na ścianie zwierciadła. Właśnie teraz stoisz przed jednym z nich. Może myślisz, że trudno się w nim przejrzeć? Nie jest przecież zrobione ze szkła, nie jest posrebrzane i gładkie. Ale mimo wszystko odbija otaczającą cię rzeczywistość. Tak naprawdę to idąc przez życie nie znajdziesz dwóch identycznych luster. Niektóre będą wielkie z pięknie zdobionymi ramami, inne malutkie. W jednym przejrzy się cała grupa ludzi, w drugim tylko ty. Są i idealnie gładkie i takie, co mają skazę. Istnieją zwierciadła powiększające, zmniejszające czy też zniekształcające nasze wady i zalety. Zaglądając w „krzywe zwierciadło” możemy się przestraszyć bądź śmiać do rozpuku. Każdy z nas ma potrzebę by raz na jakiś czas ujrzeć swoje odbicie. Przeglądamy się w lustrze żeby coś poprawić w naszym wyglądzie, uporządkować swój wizerunek. Do tego właśnie potrzebne są te wszystkie zwierciadła. Nieważne czy tworzymy oryginalny obraz czy pomagamy stworzyć tylko jego iluzję, bo jedno nie istnieje bez drugiego.

Organizatorami Zwierciadeł są II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie i Fundacja Teatrikon. Od 2012 w pięciu polskich miastach organizowane są bliźniacze edycje festiwalu w ramach projektu Spotkajmy się teatralnie!

Skip to content