fbpx

Lekcje wychowawcze w teatrze

Wizyta w teatrze, szczególnie dla dzieci, może okazać się ważną lekcją z życia.

Nie dość, że idziemy do teatru, miejsca kultury i sztuki, uczumy się jak się w takich miejscach zachować, gdzie one się znajdują i jak funkcjonują, to jeszcze możemy wyciągnąć naukę dla siebie i naszych bliskich.

Spektakle, które prezentujemy w teatrze poruszają często ważne zagadnienia społeczne jak:  akceptacja inności, rola przyjaźni, zachowanie własnej tożsamości. Bohaterowie podpowiadają nam jak można radzić sobie w grupie, jak dążyć do szczęścia, jak zachować się w sytuacji trudnej lub jak się komunikować.

Z myślą o aspekcie wychowawczym teatru stworzyliśmy specjalny cykl spotkań edukacyjnych rozwijających naukę zawartą w pokazywanych przez nas spektaklach pod nazwą Zakulisowe sprawy

Zachęcamy do uczestnictwa w warsztatach, które stanowią przedłużenie teatralnej rozmowy na temat obejrzanego spektaklu. Uczestnicy nie tylko będą mogli wyrazić swoje wrażenia, ale także zastanowić się nad (w zależności od treści danego spektaklu) wyborami głównych bohaterów, znaczeniem przyjaźni, rodziny w ich życiu, itp. Aktualnie prowadzimy warsztaty do spektakli, które pokazujemy w lutym i w marcu. 

 Lekcje niegrzeczności czyli Łysol i Strusia, reż. J. Papis

– Dziób w dziób, reż. E. Depta

– Zwierzęta doktora Dolittle, reż. J. J. Połoński

Zapraszamy grupy zorganizowane do rezerwacji miejsc na spektakle i warsztaty. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie Edukacja