fbpx

Labirynt czułości czyli półkolonie dla młodzieży w ramach Lata w Teatrze

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie organizuje w wakacje półkolonie dla młodzieży w wieku 12 – 17 lat dzięki dofinansowaniu z Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie w ramach programu Lato w teatrze. Zapraszamy młodzież do udziału w projekcie Labirynt czułości, czyli cyklu dwutygodniowych warsztatów teatralnych, ruchowych, muzycznych i plastycznych. Projekt będzie realizowany w dniach 28 czerwca – 11 lipca, udział jest bezpłatny. Rekrutację online do projektu prowadzimy w dniach 7 – 11 czerwca 2021r.

Hasłem przewodnim programu będzie słowo – LABIRYNT w rozumieniu dosłownym i metaforycznym. Teatr Andersena obecnie gości w Centrum Spotkania Kultur. Jest to instytucja, posiadająca budynek imponująco duży, często nagradzany jako dzieło architektoniczne. Jego liczne zakamarki, klatki schodowe, a co za tym idzie łudząco podobne korytarze i przejścia powodują, że wielu odbiorców ma problem z trafieniem do sali teatralnej, często kwitując, że „To istny labirynt”. Chcemy zmierzyć się z tym stwierdzeniem i zaprosić młodzież do podróży po labiryncie, aby odkryć przestrzenie budynku, sprawdzić, co się kryje w zakamarkach, ale też spróbować nadać im nowe nazwy, hasła, zbadać to miejsce pod kątem zmysłowości. Będziemy też przyglądać się labiryntom zapisanym w kartach literatury, obrazach, filmach, motywach w nowoczesnych grafikach internetowych, gifach, tradycji gier PRL. Wielopłaszczyznowa eksploracja hasła labirynt pozwoli na zbudowanie pokazu finałowego zbudowanego w całości przez młodzież. Pokaz pracy warsztatowej i finał projektu odbędzie się 10 lipca 2021r na Sali Andersena.

Projekt poprowadzą: Małgorzata Adamczyk – pedagożka teatralna oraz aktorzy Piotr Bublewicz, Daniel Lasecki, Łukasz StaniewskiKatarzyna Staniewska, Kinga Matusiak Lasecka.

Skip to content