fbpx

„Baśń o zaklętym kaczorze” – opowieść o miłości, magii i wielkich sercach

Klasyka baśni w naszym repertuarze zawsze jest obecna. Wracamy do repertuaru znanego już naszej publiczności – opowieść spod pióra Marii Kann, pisarki dla dzieci – „Baśni o zaklętym kaczorze”.

Opowieść ta w swej strukturze ma wszystko, co baśń powinna posiadać: wielką miłość, ogromną dawkę magii, bohaterów o złotych sercach, a i takich, co zamiast serca mają kamień.

Dużo będzie wędrowania, bo jak to z wielkimi miłościami bywa, czasem trzeba pójść za ukochanym aż na koniec świata, w stalowych trzewiczkach, przez góry, lasy i morza… Nasza bohaterka, Weronka, dziewczyna o gołębim sercu, dla której „…dane słowo cenniejsze niż złoto…”, ratuje umierającego ojca, podając mu wodę z zaczarowanej studni. Żeby zdobyć cenne lekarstwo musi złożyć obietnicę, że odda rękę (i serce!) Złotnikowi zaklętemu w kaczora. Ukochany może zrzucić pióra, tylko jeśli dziewczę pokona trudny szlak do zamku złej wiedźmy. Czyn ponad ludzkie siły, ale od czego baśniach magia? Z pomocą Weronce przychodzą Księżyc, Słońce, Wiatr – bo w końcu czym jest moc żywiołów w porównaniu z zaklęciem czarownicy. Reżyser Konrad Szachnowski wraz ze scenografką Evą Farkasovą (Słowacja) przygotowali dla Was świat, w którym nie może zabraknąć teatralnych lalek, a dzięki rozbudowanym technicznym „sztuczkom” spróbujemy wprowadzić widzów w świat teatralnej iluzji…

Zapraszamy w dniach 22 – 25 stycznia oraz 29 – 31 stycznia o g. 9:30 i 11:30 oraz w weekend 26 stycznia o g. 16:00 i 27 stycznia o g. 12:00.