fbpx

„Bajki Wilde”, reż. D. Adamczyk – jutro premiera

Już w najbliższą sobotę, 8 czerwca 2019 o g. 17:00 w Sali Andersena, poziom 2 Centrum Spotkania Kultur, premiera spektaklu „Bajki Wilde – O Jaskółce, Księciu, Olbrzymie i Niesamowitych Rakietach” w reżyserii Daniela Adamczyka
 
Spektakl jest realizowany w koprodukcji Teatru im. H. Ch. Andersena i Centrum Kultury w Lublinie. 
 
Patronat Honorowy objęła Pani Ambasador Irlandii w Polsce – Emer O’Connell. Pani Ambasador nie będzie osobiście na premierze, ale będzie obecny Wicekonsul Honorowy Pan Krzysztof Schramm wraz z rodziną, który osobiście przyczta list od Pani Ambasador dedykowany twórcom spektaklu i dyrekcji Teatru im. H. Ch. Andersena oraz Centrum Kultury w Lublinie. 
 
Partnerem wydarzenia jest Fundacja Kultury Irlandii, którą reperezntuje Pani Justyna Mazurek-Schramm, która specjalnie z tej okazji przygotowała warsztaty dla rodzin Wyspa Oscara Wilde. Warsztaty odbędą się 9 czerwca o g. 10:00 w sali Małe CSK, poziom 0 Centrum Spotkania Kultur. 
 
Na premierze będziemy gościć również Zastępcę Prezydenta ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, Panią Beatę Stepaniuk-Kuśmierzak z rodziną.
 
Partnerem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio Dzieciom. Na premierze będzie obecna Pani Martyna Chuderska – dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom, która przygotowuje specjalny reportaż radiowy dotyczący premiery spektaklu, ale także działalności i historii teatru. 
Skip to content