fbpx

ALAPOLONIA – happening na ulicach miasta

Jak już wspominaliśmy Alicja (w tej roli Kinga Matusiak-Lasecka) oraz Apolonia (w tej roli Natalia Sacharczuk), bohaterki spektaklu Słowik i Babka Natura, Magdy Żarneckiej w reżyserii Przemysława Jaszczaka, postanowiły opuścić teatr, żeby poznać nowych ludzi i pozwiedzać miasto Lublin, zaznać tego życia poza teatrem. No i powiedzmy sobie szczerze – chciały spełnić swoje marzenie o sławie.Dziewczyny są bardzo zwiedzone, że spektakl nie został zatytułowany Gęś i Świnia i nie grają w nim pierwszych skrzypiec, ale za to w sowich podróżach mogły zatańczyć do skrzypiec.

Nasze kochane zwierzaki wyruszyły w podróż pod mieście Lublin, odwiedziły pobliską Galerię Lublin Plaza w celu zakupu nowej garderoby przed niedzielnym występem na scenie, dowiedziały się czym jest bankomat, odkryły, że dozownik na płyn dezynfekujący, to nie zwierzę ani człowiek, bawiły się świetnie na ruchomych schodach i zabawkach dla dzieci, poznały mnóstwo fajnych osób tych małych i dużych i zaprosiły do teatru na spektakl i rodzinne warsztaty.

Każdy kto widział nasze Dziewczyny na ulicy był zachwycony, rozmawiał z nimi. Otrzymały kwiaty od Pana Kwiaciarza, jadły kasztany, którymi częstowała je dziewczynka na rowerze, prawie kąpały się w fontannie, mnóstwo dzieci i ich rodziców chciało je oglądać i głaskać, tańczyły z Panią Skrzypaczką, spotkały nawet Tytanów i Perełki z Lublina oraz inne zwierzęta czteronożne, które bardzo różnie reagowały na ich obecność, jedne chciały się bawić, inne były przestraszone, a jeszcze inne szczekały.

Nasze bohaterki są zakochane w Lublinie i jego mieszkańcach! Czekają na Państwa w teatrze na scenie Centrum Spotkania Kultur od niedzieli, 11 października 2020r, gdzie grają w spektaklu Słowik i Babka Natura.

 

Ten happening nazwaliśmy ALAPOLONIA od połączenia imion Alicji i Apolonii i jest wydarzeniem zorganizowanym przez zespół teatru, promującym działania Teatru Andersena i zachęcającym do przychodzenia na nasze wydarzenia artystyczne i edukacyjne. Kolejne tego typu interakcje z udziałem aktorów i lalek teatralnych będą organizowane w wybrane weekendy w przestrzeniach otwartych i zamkniętych miasta Lublin. Będziemy informować o nich Państwa na bieżąco na portalach społecznościowych i na naszej stronie.

  • foto Tomasz Tylus
Skip to content